Polacy sprowadzili ponad milion używanych aut z zagranicy w 2018 r.

person Adrian Januszkiewicz 21/03/2019

Średni wiek samochodu wyniósł 11 lat, a najpopularniejszym modelem było Audi A4.

Największą popularnością w ubiegłym roku cieszyły się niemieckie auta. Zarejestrowano ich w naszym kraju aż 416 tys. Najczęściej były to Volkswageny (121 tys.). Eksperci serwisu rankomat.pl Sprawdzili, jaki był wiek i kraj pochodzenia sprowadzonych aut, a także jak kształtują się ceny OC na najchętniej sprowadzane modele.

Najwięcej 11-letnich aut

Średni wiek pojazdów sprowadzanych w ubiegłym roku do Polski wyniósł 11 lat i 10 miesięcy. Najwięcej samochodów pochodziło z rocznika 2007, 2008 i 2006 roku.

Najwięcej samochodów polscy kierowcy sprowadzili z Niemiec (58%), Francji (9%) oraz z Belgii (7%).

Najpopularniejszy model – Audi A4

W 2018 roku liderem rynku samochodów używanych sprowadzonych do Polski został Volkswagen (121 848 egzemplarzy). Polacy sprowadzili także dużą liczbę Opli (108 722) i Audi (83 178). Najpopularniejszym modelem okazało się być Audi A4 (35 565).

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla najczęściej sprowadzanych aut?

Wśród dziesięciu najczęściej sprowadzanych do Polski w 2018 r. modeli samochodów używanych, najtańsze OC mogą kupić właściciele Opla Corsy (średnio 594 zł). Niewiele więcej kosztuje polisa na Volkswagena Polo (625 zł) i Opla Astrę (661 zł). Najwięcej za ubezpieczenie muszą natomiast zapłacić posiadacze BMW 3 (936 zł) oraz Audi A3 i A6 – 797 zł.

Źródło: rankomat.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl