Polacy coraz chętniej kupują jednoślady podczas pandemii | MOTOFAKTOR

Polacy coraz chętniej kupują jednoślady podczas pandemii

person Adrian Januszkiewicz 29/12/2020

Yamaha w 2019 roku sprzedała w Polsce ponad 2,3 tys. nowych jednośladów, a ten rok może zamknąć z jeszcze lepszym wynikiem.

Nowe rozwiązanie powstałe dzięki współpracy Santander Consumer Multirent i importera motocykli Yamaha ma uzupełniać zaawansowane narzędzia konfiguracji motocykli, które mają do dyspozycji klienci. Według danych SCM na rynku rośnie oczekiwanie, że oprócz wyboru pojazdu, w jednym miejscu klienci będą mieć także możliwość doboru finansowania.

 

Według badania “Auto w sieci” ponad połowa klientów prowadzących działalność gospodarczą uważa, że dostępność atrakcyjnej formy finansowania wpływa w ich przypadku na miejsce zakupu. Ponadto, 93% przedsiębiorców wskazuje leasing jako preferowaną formę finansowania.

 

Wspólny projekt realizowany przez Yamaha Motor Polska oraz Santander Consumer Multirent uruchomiono jednocześnie w 14 krajach. Efektem jest udostepnienie klientom zaawansowanego narzędzia, które dzięki bezpośredniemu połączeniu z systemami SCM pozwala odpowiednio dobrać ofertę na leasing skonfigurowanego wcześniej motocykla lub skutera.

To chyba pierwsze, tak zaawansowane narzędzie w Polsce. Powstało na bazie najlepszych doświadczeń projektowania UX, które mamy na wielu rynkach. Zaawansowane algorytmy pozwalają klientowi w czasie rzeczywistym przeliczać realną ofertę finansowania w zależności od wybranych przez niego parametrów. To nie jest szacunkowa symulacja, tylko realna oferta, dopasowana do oczekiwań klienta. Co więcej, to intuicyjne narzędzie jest zaimplementowane na stronie Yamahy, a więc nie wymaga od klienta szukania w sieci specjalnych kalkulatorów czy kontaktu z doradcą, wszystko ma pod ręką w jednym miejscu. Marta Kozłowska Dyrektor Działu Produktu i Zarządzania Procesami z Santander Consumer Multirent

 

Wyliczenia są realizowane w czasie rzeczywistym, a zmiana parametrów finansowania jest wprowadzana na bieżąco. Jedyne co musi zrobić klient to wejść na stronę importera i po wybraniu interesującego go pojazdu, kliknąć na zakładkę “znajdź finansowanie”. Następnie może ustalić wysokość wkładu własnego oraz ilość rat, na które chciałby rozłożyć spłatę jednośladu. Otrzyma także informację o końcowej wartości wykupu.

Rozwój narzędzi digitalowych należy do naszych priorytetów, ponieważ to właśnie w Internecie nasi Klienci coraz częściej zaczynają swoje poszukiwania. Nowy kalkulator leasingowy jest kolejnym krokiem w podnoszeniu jakości obsługi i budowaniu zadowolenia użytkowników strony, którzy od teraz będą mieli bieżący dostęp do rzetelnych informacji na temat finansowania pojazdów Yamahy. Postaramy się, aby w przyszłym roku pojawiła się również oferta skierowana nie tylko do przedsiębiorców, ale również do klientów indywidualnych. Tymczasem zapraszam do testowania nowego narzędzia na stronie www.yamaha-motor.pl. Joanna Grzanecka Yamaha Motor Polska

 

Wzrastające zainteresowanie jednośladami można zaobserwować również po analizie wewnętrznych danych Santander Consumer Multirent, dotyczących wniosków składanych przez klientów o finansowanie motocykli marki Yamaha. Ich liczba wzrosła aż o 57% rok do roku w okresie od stycznia do listopada. Wartość udzielonego w tym czasie finansowania przekroczyła 5 mln zł.

Sprzedawcy motocykli w Polsce są jedną z niewielu grup, w które nie uderzyły negatywne skutki koronawirusa. Według danych PZPM w samym listopadzie br. zanotowano wzrost rejestracji nowych motocykli o 61,9 proc., co jest najwyższym rezultatem analogicznego miesiąca od 2005 roku. Eksperci uważają to za konsekwencję zmiany trendów w społeczeństwie podczas pandemii. Zaufanie do zbiorowych środków transportu spadło, dlatego więcej osób zaczęło interesować się alternatywnymi rozwiązaniami. Cieszymy się, że razem z importerem Yamaha możemy wprowadzić rozwiązanie, które pozwoli klientom na szybki i sprawny wybór wymarzonej maszyny oraz jej finansowania w jednym miejscu. Marta Kozłowska

 

Źródło: Santander Consumer Multirent

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).