Pojazdy elektryczne coraz bardziej popularne w UE

person Adrian Januszkiewicz 7/09/2018

Popularność osobowych pojazdów elektrycznych w UE po raz kolejny zanotowała duży wzrost.

W II kwartale 2018 r. w państwach członkowskich UE zarejestrowano 72 168 pasażerskich EV (pojazdy w pełni elektryczne, hybrydy typu plug-in, pojazdy elektryczne z range extenderem, pojazdy zasilane ogniwami paliwowymi). Oznacza to wzrost o 43,8% w stosunku do analogicznego okresu 2017 r. – informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL.

W segmencie samochodów w pełni elektrycznych typu BEV liczba nowych rejestracji wyniosła w 32 202 szt. To wzrost o 45,5% rok do roku. W segmencie hybryd plug-in zarejestrowano z kolei 39 966 nowych pojazdów, co oznacza wzrost o 42,4%. Maciej Mazur Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA)

 

Coraz większą popularnością cieszą się również „klasyczne” hybrydy, pozbawione możliwości doładowania baterii z zewnętrznego źródła energii. W okresie od kwietnia do czerwca bieżącego roku klienci z UE nabyli 151 835 pojazdów tego rodzaju (wzrost o 49,2% r/r).

 

Spośród państw członkowskich Unii Europejskiej w drugim kwartale 2018 r. najwięcej EV zarejestrowano w Niemczech (16 406 szt.; wzrost o 35,2% w stosunku do analogicznego okresu 2017 r.), Wielkiej Brytanii (15 230 szt.; wzrost o 41,6% r/r), we Francji (10 605 szt.; wzrost o 16,3% r/r), Szwecji (6 405 szt.; wzrost o 49,1% r/r) oraz w Holandii (5 184 szt., wzrost o 118,2% r/r).

Pozycję lidera elektromobilności w całej Europie zajmuje Norwegia (19 607 sprzedanych EV, wzrost o 43% r/r). Maciej Mazur

 

Wzrost popularności samochodów elektrycznych wśród nabywców odnotowano również w Polsce. W II kwartale 2018 r. nad Wisłą zarejestrowano 330 osobowych EV – o 53,5% więcej niż w roku ubiegłym. Z kolei liczba rejestracji „klasycznych” hybryd osiągnęła poziom 5 306 szt. (wzrost o 40,2% r/r).

 

Jak wynika z licznika elektromobilności dostępnego na stronie internetowej pspa.com.pl, po polskich drogach porusza się już łącznie ponad 2 100 samochodów elektrycznych.

Źródło: ORPA.PL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl