Pojazdy ekologiczne będą miały specjalne nalepki | MOTOFAKTOR

Pojazdy ekologiczne będą miały specjalne nalepki

person Adrian Januszkiewicz 12/02/2018

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa skierowało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia o specjalnych nalepkach do oznaczania pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi.

Zgodnie z podpisaną przez prezydenta ustawą o elektromobilności i paliwach alternaywnych władze miast będą mogły tworzyć strefy czystego transportu, do których nie będą mgły wjeżdżać pojazdy emitujące szkodliwe spaliny. Do konsultacji publicznych trafił właśnie projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych określające wzory nalepek dla poszczególnych typów pojazdów.

Nalepki na autobusy
Nalepka do oznaczania pojazdów napędzanych wodorem (H)
Nalepka do oznaczania pojazdów elektrycznych (EE)
Nalepka do oznaczania pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG)
Nalepka do oznaczania pojazdów napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG)

Zgodnie z rozporządzeniem nalepki trzeba będzie umieszczać na przedniej szybie pojazdu i będą one upoważniać użytkowników pojazdów nimi oznaczonych do korzystania z przywilejów określonych w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

 

Nalepki dla pojazdów elektrycznych lub napędzanych wodorem wydawane będą w okresie od dnia 1 lipca 2018 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. Po tym czasie stosowane będą dla tych pojazdów tablice rejestracyjne wyróżniające te pojazdy, których wzór zostanie określony w odrębnym rozporządzeniu.

 

Źródło: Rządowe Centrum Legislacji

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).