Podwyżki w zakładzie Marelli w Sosnowcu | MOTOFAKTOR

Podwyżki w zakładzie Marelli w Sosnowcu

person Adrian Januszkiewicz 2/10/2020

O średnio 290 zł brutto wzrosnąć mają od 1 października wynagrodzenia w firmie Marelli Sosnowiec Polska. Podwyżkę wynegocjowały związki zawodowe.

Podwyższenie wynagrodzeń średnio o 290 zł brutto to efekt wzrostu stawek zasadniczych i miesięcznej premii. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez związki zawodowe i firmę Marelli 15 września.

Na wzrost płac załoga czekała ponad pół roku, w końcu się doczekała, ale z wysokości podwyżek nie do końca jesteśmy zadowoleni. Liczyliśmy na więcej i były to uzasadnione oczekiwania. Produkcja idzie pełną parą, 12 godzin dziennie, w soboty i niedziele też. W najbliższych tygodniach przedstawimy pracodawcy postulaty płacowe na przyszły rok i liczymy, że wtedy uda się nam wynegocjować kolejny, wyższy wzrost płac. Aleksander Jacuniak przewodniczący zakładowej "Solidarności"

 

Jak podkreśla, firma jest producentem lamp do nowych i starych modeli samochodów i podobnie jak inne zakłady motoryzacyjne musiała ograniczyć produkcję ze względu na pandemię COVID-19. Jednak ta sytuacja nie trwała długo, już 1 czerwca cała załoga wróciła do pracy.

Cały czas nadrabiamy zaległości, realizujemy stare zamówienia, do których dochodzą nowe zlecenia. Aleksander Jacuniak

 

Rozmowy na temat podwyżek rozpoczęły się w Marelli Sosnowiec Polska na początku lutego, ale pod koniec marca zostały przerwane ze względu na pandemię. O wznowienie negocjacji związki zwróciły się pod koniec sierpnia.

 

Marelli Sosnowiec Polska zatrudnia ok. 1,2 tys. osób.

 

Źródło: solidarnosc.org.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).