Podwójne suche sprzęgło w ofercie Valeo dla Aftermarketu | MOTOFAKTOR

Podwójne suche sprzęgło w ofercie Valeo dla Aftermarketu

person Adrian Januszkiewicz 3/07/2020

Valeo wprowadza na aftermarket podwójne suche sprzęgło (Dual Dry Clutch) opracowane po to by zapewniać wyjątkowe wrażenia z jazdy oraz obniżać emisję CO2.

Nowy produkt w ofercie Valeo

W 2020 roku Valeo wprowadza do oferty rynku części zamiennych, podwójne suche sprzęgło. Produkt ten stanowi rozszerzenie kompetencji Valeo w obszarze układów przeniesienia napędu, dzięki czemu oferta jest jeszcze bardziej kompleksowa. Rozwiązanie to znalazło już zastosowanie w pojazdach KIA i Hyundai, pozwalając firmie utrzymać strategiczną pozycję na szybko rozwijającym się rynku.

 

Podwójne suche sprzęgło Valeo wyróżnia się wyjątkowymi osiągami, dlatego masowo trafiło do produkcji na pierwszy montaż. Duży nacisk położono na niektóre kluczowe funkcje produktu. Płynność i ciągłość przyspieszania w połączeniu z minimalną stratą momentu obrotowego potęguje niezapomniane wrażenie z jazdy.

 

Elektromechanicznie sterowanie zmianą biegów również zwiększa wydajność jazdy. Siłowniki załączające kolejne biegi zastosowane w podwójnym suchym sprzęgle Valeo umożliwiają zmianę biegów szybszą o 15% w porównaniu do poprzedniej, 6-biegowej generacji skrzyni biegów stosowanych w samochodach Hyundai i KIA.

Valeo przyczynia się do ograniczenia emisji CO2

Redukcja emisji CO2 jest jednym z priorytetów Valeo i stała się podstawą w procesie tworzenia podwójnego suchego sprzęgła. Co więcej, rozłączanie biegów działa bez konieczności wykorzystania energii elektrycznej, pochodzącej z siłownika elektromechanicznego. Wszystkie te innowacje razem wzięte mają poprawiać płynność, obniżać wibracje i opór ostatecznie przekładając się na niższe zużycie paliwa i obniżoną emisję CO2.

Podwójne suche sprzęgło Valeo i o wiele więcej

Nowa oferta Valeo zostaje wprowadzona wraz z kompleksowymi rozwiązaniami montażowymi – prosta procedura ręcznej kalibracji ma zwiększać wydajność w warsztacie. Ponadto oferta zawiera pełny program pomocy technicznej, w tym instrukcje montażu, szkolenia na żywo, webinary, interaktywne prezentacje i filmy na bezpłatnej internetowej platformie technicznej Valeo Tech @ssist.

 

To nowy ważny krok w strategii Valeo dedykowanej IAM, stanowiący kontynuację rozwoju gotowych rozwiązań montażowych dla nowoczesnych układów napędowych. Oferta podwójnego suchego sprzęgła Valeo obejmuje zestawy sprzęgła, koła dwumasowe, siłowniki, narzędzia montażowe oraz pełny pakiet wsparcia technicznego.

 

Listę referencji można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).