Podwójne podium dla Goodyeara na Fuji | MOTOFAKTOR

Podwójne podium dla Goodyeara na Fuji

person Adrian Januszkiewicz 9/10/2019

Sześciogodzinna runda WEC na japońskim torze Fuji przyniosła pierwsze podium dla Goodyear.

Wszystkie trzy zespoły jeżdżące na oponach marki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Nowa mieszkanka ogumienia na mokrą nawierzchnię sprawdziła się doskonale podczas opadów deszczu. Trzy sesje z samochodami w barwach Goodyear na prowadzeniu po drugim wyścigu sezonu to mocny sygnał i nadzieja na sukcesy w kolejnych rundach.

Start lokalnego bohatera w zespole High Class Racing

Zespół High Class Racing korzystał z wiedzy i doświadczenia Kenta Yamashita, japońskiego mistrza Formuły 3 z 2016 roku. Przez pierwszą godzinę brał udział w walce o prowadzenie, a następnie przekazał samochód w ręce Andersa Fjordbacha zajmując drugie miejsce. W drugiej godzinie wyścigu wyszedł na prowadzenie.

Jackie Chan DC Racing nie pozostawał daleko w tyle, a w kolejnym okrążeniu Will Stevens jechał za Fjordbachem i zajął drugie miejsce. Jota Sport stracił przewagę pole position w pierwszej walce, ale po odważnej szarży Antonio Felixa da Costy w połowie dystansu odzyskał czwarte miejsce.

W połowie drogi

Intensywna walka Fjordbach kontra Stevens była główną atrakcją trzeciej godziny. Po raz pierwszy samochody wyposażone w opony Goodyear jechały jako pierwsze i drugie w japońskiej rundzie mistrzostw świata, odkąd Michael Schumacher walczył z Jacquesem Villeneuve’em w Grand Prix F1 w 1997 roku.

 

Wkrótce potem żółta flaga na całym torze zastała High Class, Jackie Chan i Jotę na czterech najlepszych pozycjach. Pozostawały dwie godziny by dogonić lidera. Wkrótce po wznowieniu wyścigu Yamashita i Ho-Pin Tung pewnie wprowadzili samochody High Class i Jackie Chan na szczyt klasyfikacji. Zbiegło się to w czasie z krótkotrwałym pojawieniem się charakterystycznych na Fuji opadów deszczu, ale najnowsza mieszanka Goodyear typu slick utrzymywała ciepło w mokrych warunkach, pozwalając kierowcom jechać ostro i pewnie.

Podwójne podium

W finałowej godzinie rozgrywanej już na suchym torze, samochód High Class spadł w rankingu, pozostawiając Jota Sport i Jackie Chan w pierwszej trójce. Nieustanna szarża Jota Sport Oreca pozwoliła Anthony’emu Davidsonowi zapewnić sobie drugie miejsce. Na podium stanął również Tung.

Pozycja Joty na pole position i mocne drugie miejsce to duży krok naprzód w naszym powrocie. Zarówno Jackie Chan DC Racing, jak i High Class Racing były w stanie poprowadzić wyścig w przekonujący sposób. Dziękuję wszystkim trzem zespołom za wybór Goodyear. Wiele nauczyliśmy się podczas naszej pierwszej wizyty tutaj, co pomoże nam osiągnąć postęp w drodze do Chin w przyszłym miesiącu. Ben Crawley dyrektor Goodyear Racing

 

Kolejna runda FIA WEC odbędzie się 10 listopada w Szanghaju.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).