Poduszki silnika | MOTOFAKTOR

Poduszka silnika ma duży wpływ na komfort podróżowania samochodem. Dziś w nowych pojazdach możemy znaleźć m.in. poduszki hydrauliczne lub hydrauliczno-elektryczne.

Silnik nie jest umocowany do nadwozia auta na sztywno, lecz za pomocą elementów tłumiących drgania. W starych pojazdach była to poduszka metalowo-gumowa, jednak w miarę upływu czasu część ta ewoluowała. Dziś w nowych samochodach możemy znaleźć poduszki hydrauliczne oraz hydrauliczno-elektryczne. Inter Cars w swojej ofercie posiada produkty kilku dostawców pierwszo-montażowych i aftermarketowych poduszek silnika: FebiHutchinsonCortecoLemforderFortuna LineYamato. Mają oni w asortymencie poduszki zarówno do aut ponad 20-letnich, jak i kilkuletnich oraz nowych.

Co proponują dostawcy

Przykładowo Hutchinson jest dostawcą pierwszomontażowym do takich marek, jak: PeugeotCitroenRenaultNissanBMWFordVolvo. Dzięki temu Inter Cars może zaoferować klientom artykuły o jakości OE. Przykładem takiej poduszki mogą być indeksy: HU586300, HU586624 – marka Ford i Volvo, HU586667 – marka Renault.

 

Następny dostawca Inter CarsLemforder, posiada bardzo szeroką ofertę poduszek silnika do parku samochodowego, jaki występuje w Polsce. Dostarcza on swoje produkty na linie montażowe m.in. takich producentów, jak: VWAudiBMWMercedes-Benz. Dzięki temu w asortymencie Inter Cars są referencje do aut z ostatnich lat produkcji, np.: LMI37294, LMI37429 – marka BMW; LMI37161 – marki VWAudiSkoda; LMI37539, LMI37739 – marka Mercedes-Benz.

 

Z kolei firma Febi dąży do tego, aby jej produkty spełniały jakość i wymagania części OE. Pomaga jej w tym długoletnie doświadczenie oraz stosowanie przy produkcji części zamiennych najnowocześniejszych technologii. W ofercie Inter Cars można znaleźć m.in. artykuły: FE43705, FE43703 – marka Audi, FE45589, FE45590 – marka BMW.

Oferta dla pojazdów azjatyckich i amerykańskich

W ostatnim czasie coraz lepiej rozpoznawalny na rynku staje się producent Yamato, który dynamicznie poszerza swój asortyment. W poprzednim roku do oferty Inter Cars wprowadzono 200 pozycji poduszek silnika przeznaczonych dla pojazdów azjatyckich. To jednak nie wszystko. W związku z licznymi zapytaniami asortyment spółki został również rozszerzony o poduszki silnika do pojazdów amerykańskich (ofertę Fortune Line powiększono o 30 pozycji).

Poduszki łączone, zwane potocznie lizakami

Specjaliści ds. produktu w Inter Cars otrzymują wiele zapytań dotyczących poduszek łączących typu (torque mount), odpowiedzialnych za działanie sił dynamicznych. Ich żywotność w porównaniu z pozostałymi poduszkami silnika jest znacznie krótsza. Ten rodzaj łączników zwykle występuje w pojazdach z przednim napędem. Jedna tuleja przymocowana jest do silnika, a druga przykręcona do nadwozia. To bardzo istotny element zawieszenia silnika, który spełnia szereg funkcji, takich jak tłumienie drgań i hałasu przechodzących z silnika na nadwozie. Podczas pracy silnika ogranicza jego wychył do przodu i do tyłu. Jego zadaniem jest również zmniejszenie nacisku na pozostałe poduszki silnika.

Co w przypadku uszkodzenia?

Kiedy dojdzie do uszkodzenia jednej z tulei, usłyszymy stuki, głośniejszą pracę jednostki napędowej oraz wibracje przechodzące na nadwozie. W trakcie prowadzenia pojazdu, gdy silnik jest obciążony, wibracje wyczujemy na każdym biegu przy tej samej wartości obrotów. Również podczas wzrostu obrotów możemy zaobserwować zbyt duże wychylenie silnika. Z czasem objawy zaczną narastać i przy gwałtownym wzroście obrotów lub przy gwałtownym odpuszczeniu pedału gazu usłyszymy niepokojące stukanie.

 

Po uszkodzeniu tego rodzaju poduszki nie możemy zwlekać z jej wymianą. W konsekwencji pozostałe poduszki silnika będą narażone na większe działanie sił dynamicznych. W przypadku, gdy decydujemy się na poruszanie pojazdem z wadliwą poduszką silnika, możemy doprowadzić do szybszego zużycia pozostałych poduszek. W niedługim czasie będziemy musieli wydać znacznie większą kwotę na pozostałe poduszki silnika, jak również ich wymianę. Uszkodzenia poduszki silnika mogą objawiać się również poprzez drgania lewarka dźwigni zmiany biegów lub drgania odczuwalne na kole kierownicy.

 

Aby uniknąć uszkodzeń, Inter Cars poleca tylko wyroby najwyższej jakości od najlepszych dostawców. To daje gwarancje satysfakcji i zadowolenia klienta, a także pewność, iż produkt spełni jego oczekiwania, a bezpieczeństwo podróżowania autem nie zmieni się.

 

Pełen asortyment poduszek silnika znaleźć można w IC Katalogu Online. Informacje na ten temat uzyskać można również w filiach Inter Cars w całej Polsce.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).