Podsumowanie roku 2020 w ELIT Polska | MOTOFAKTOR

Podsumowanie roku 2020 w ELIT Polska

person Redakcja 18/12/2020

ELIT Polska w br., wzorem innych firm, zweryfikował swoje działania i postawił na kreatywność oraz elastyczność w podejmowanych decyzjach.

Mimo pandemii koronawirusa firma zrealizowała kilka strategicznych przedsięwzięć. Spośród wszystkich aktywności w 2020 roku, firma wymienia wydarzenia takie, jak:

1. Rozbudowanie portfolio marek własnych:

Do oferty produktowej ELIT Polska dołączyły nowe, prestiżowe marki: MPM oils oraz ERA. Rozbudowany został również asortyment marki ELSTOCK.

2. Poszerzenie oferty z 500 000 produktów do 1 miliona

Będąc członkiem grupy LKQ firma ELIT Polska posiada zaplecze pozwalające na to, aby zamówiony asortyment z magazynów w Czechach i Niemczech (Stahlgruber.DE, ELIT.CZ, AutoKelly.CZ) był dostarczany do klientów w ekspresowym tempie 48h. Powyższe liczby sprawiają, że oferta ELIT Polska jest najbardziej rozbudowana na polskim rynku.

3. Powstanie nowej filii ELIT Polska w Legionowie

Mimo trwającej pandemii firma ELIT Polska nie zaprzestała swoich działań związanych z rozbudową nowoczesnej sieci filii. Filia w Legionowie dołączyła do 53 filii dostępnych dla klientów biznesowych oraz indywidualnych w Polsce.

4. RoadShow – targi wyposażenia warsztatowego

Przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa, w tym roku zorganizowano 4 trasy RoadShow. ELIT ze swoim sprzętem skierowanym do właścicieli warsztatów był obecny w takich miastach jak: Zamość, Tarnów, Mysłowice oraz Radomsko. Klienci jak co roku mogli liczyć na fachowe porady w dobrze odpowiedniego asortymentu takich dostawców jak: Nortec, Textar, TengTools, Liqui Moly, Airpress, Magneti Marelli, Snap-on tools, Mighty Seven, NORFI.

5. Uruchomienie sklepu dla klientów detalicznych

COVID-19 niewątpliwie zmienił nawyki zakupowe wielu osób. Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom firma stworzyła sklep dedykowany dla klientów detalicznych: sklep.elitpolska.pl, dzięki któremu każda osoba, bez wychodzenia z domu, może zamawiać produkty do wybranego oddziału ELIT Polska lub za pośrednictwem kuriera InPost.

6. Społeczna odpowiedzialność biznesu

W 2020 szczególnie ważne było podejście firm do pomocy skierowanej do klientów oraz innych podmiotów. ELIT Polska zaangażowała się w kilka akcji pomocowych m.in.:

 

  • zorganizowanie akcji pomocy szpitalom oraz sieciom warsztatów sygnowanych logo Partner ELIT;
  • wsparcie kilku drużyn sportowych m.in. KKS Katowice oraz LKS Woszczyce;
  • przystąpienie do akcji Szlachetna Paczka.

7. Inwestycja w nowoczesną flotę samochodową

Bezpieczeństwo pracowników i komfort jazdy to dwa główne powody, które wpłynęły na decyzję o wymianie floty na nową. Wśród zakupionych samochodów znalazły się również samochody hybrydowe, ponieważ celem firmy jest dążenie do zachowania zrównoważonego rozwoju otaczającego nas środowiska. Oprócz nowej floty, zainwestowano również w nowoczesny system pozwalający na monitorowanie ekologicznej jazdy wśród pracowników firmy.

8. Nowoczesny dział CallCenter

Sprawnie działająca obsługa klienta to podstawa nowoczesnej firmy. W 2020 w ELIT Polska znaczenie rozbudowano dział call center tak, aby klienci firmy mogli otrzymać szybkie i merytoryczne odpowiedzi na swoje pytania. Celem działu jest maksymalne wsparcie klientów biznesowych podczas dokonywania zakupów.

Rok 2020 sprawił, że mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych, poczuliśmy się silniejsi. Podjęliśmy wiele strategicznych dla rozwoju firmy decyzji: wprowadziliśmy nowe marki, zainwestowaliśmy w flotę aut hybrydowych, otworzyliśmy kolejne filie oraz podjęliśmy działania sprzedażowe w e-commerce. Wierzymy, że takie podejście zaprocentuje i pozwoli zwiększyć nasze przewagi konkurencyjne. Rozpoczęliśmy również prace nad kilkoma nowymi, kluczowymi projektami, które światło dzienne ujrzą w 2021 roku. W nowy rok wchodzimy z optymizmem i gotowością do działania. Nie bez znaczenia jest dla nas wsparcie płynące z grupy LKQ - największego dystrybutora części zamiennych na świecie. Anna Cebeńko Marketing Manager ELIT Polska

 

Źródło: ELIT Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).