Podsumowanie marca 2021 w CEPiK | MOTOFAKTOR

Podsumowanie marca 2021 w CEPiK

person Adrian Januszkiewicz 9/04/2021

W marcu w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) przybyło dokładnie 188 058 pojazdów. Najwięcej - samochodów osobowych (131 768).

Wiosna na polskich drogach

Wśród najpopularniejszych “osobowych” marek znalazły się Volkswagen (11 954), Toyota (10837) i Opel (10 090). Kolejne miejsca należą do Forda i Audi.

 

Najstarszy zarejestrowany w marcu Volkswagen ma 63 lata (rocznik 1958). Najstarsza Toyota – 44 (rocznik 1977). Najstarszy Opel to Kadett z 1968 r.

 

Na drugim miejscu wśród marcowych rejestracji plasują się pojazdy ciężarowe. Przybyło ich 17 525. Kolejne, trzecie miejsce, należy już do popularnych wiosną motocykli – 9449.

 

W marcu zarejestrowano 47 362 nowe samochody, czyli wyprodukowane w tym roku. Wśród nich najpopularniejsze marki to Skoda (4377), Toyota (3998) i Volkswagen (2915).

 

Wśród rejestrowanych pojazdów znajdują się i takie, które zdecydowanie zwiastują nadchodzące ciepłe dni. W marcu zarejestrowano 147 food trucków – to znacznie więcej niż w styczniu (65) i lutym (73) tego roku. Nic dziwnego. Choć niektóre food trucki z sukcesem działają również zimą, to wraz z nadejściem wiosny na ulicach jest ich coraz więcej.

 

W marcu trafiło do bazy CEPiK 9449 motocykli i 1837 motorowerów. To ponad dwa razy więcej niż miesiąc wcześniej. W lutym było to 4251 motocykli i 869 motorowerów.

 

Wiosnę w CEPiK-u odnaleźć można również w nazwie jednej z marek. Spring – to po angielsku wiosna. W marcu polscy kierowcy zarejestrowali 42 elektryczne Dacie Spring.

 

Oznaką nadchodzącego lata mogą być za to kampery i przyczepy kempingowe. Tych zarejestrowano w marcu 1363, w tym 911 przyczep i 452 kamperów.

Marcowe perełki

Wiosna to także porządki. Dlatego uwzględniono też pojazdy do oczyszczania oraz konserwacji dróg i nie tylko! Oto wyniki poszukiwań:

 

  • 54 pługi i pługopiaskarki, czyli samochody do zimowego utrzymania dróg,
  • 8 zamiatarek,
  • 3 polewaczko-zmywarki,
  • 15 pojazdów do oczyszczania dróg,
  • 23 pojazdy do czyszczenia kanalizacji,
  • 129 aut do wywozu śmieci,
  • 2 pojazdy służące do utylizacji.

 

Zarejestrowano w marcu też trzy samochody osobowe do nauki jazdy i pięć garderób i charakteryzatorni.

 

A jak sprawa ma się z autobusami? W marcu zarejestrowano ich 334. W tym 105 międzymiastowych, jeden szkolny i 64 turystycznych.

 

Źródło: CEPiK

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).