Podsumowanie Konferencji Sieci EuroWarsztat i NexDrive 2024 | MOTOFAKTOR

Podsumowanie Konferencji Sieci EuroWarsztat i NexDrive 2024

14 czerwca 2024 r. w hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem odbyła się coroczna Konferencja Sieci EuroWarsztat i NexDrive. Event zgromadził licznych przedstawicieli branży moto.

Na początku konferencji dokonano podsumowania działań z minionego roku, omówiono najważniejsze osiągnięcia oraz wyzwania, z którymi musiały zmierzyć sieci EuroWarsztat i NexDrive. Warsztaty sieci EuroWarsztat ponownie brały udział w konkursie World Class Workshop, odnosząc znaczące sukcesy na międzynarodowej arenie. Zdobyły one podium w aż trzech kategoriach: Branding, Fleet Service oraz Performance.

Fot. Łukasz Borys

Na konferencji szczególną uwagę poświęcono również ekspansji Groupauto CEE na nowe rynki, w tym dołączeniu Węgier do grupy oraz budowie nowej sieci warsztatowej EuroGarage na Węgrzech. Ten krok umocnił pozycję sieci na rynku środkowoeuropejskim, poszerzając zasięg i możliwości współpracy w regionie. Zarząd Grouaputo CEE podkreślił, że wejście na rynek węgierski stanowi istotny element długofalowej strategii rozwoju, otwierając nowe perspektywy dla warsztatów zrzeszonych w sieci oraz partnerów biznesowych.

Podczas panelu poświęconego Mistrzostwom Mechaników kluczowym punktem była prezentacja sieci EuroWarsztat i NexDrive oraz ich rola jako patronów tego wydarzenia. Razem z ekipą V8 podsumowali udział w Akademii Młodego Mechanika oraz omówili plany na kolejny rok. Ich zaangażowanie w rozwój młodych talentów w branży motoryzacyjnej zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach, którzy mieli okazję poznać kulisy organizacji mistrzostw oraz najlepsze praktyki szkoleń dla mechaników. Tegoroczni finaliści Mistrzostw Mechaników również byli obecni, prezentując pozytywne aspekty uczestnictwa w sieci warsztatowej EuroWarsztat.

Mistrzostwa Mechaników 2024 – znamy zwycięzców

Sektor motoryzacyjny rozwija się dynamicznie, co sprawia, że warsztaty mają coraz większe trudności z znalezieniem pracowników. W wyniku tego postanowiono utworzyć portal internetowy www.pracamotoryzacja.pl, który umożliwia warsztatom publikację ofert pracy. Oprócz poszukiwania doświadczonych mechaników, którzy są obecnie trudni do znalezienia, działania są skierowane także do szkół oraz młodych praktykantów rozpoczynających swoją karierę w branży mechanicznej. Dlatego też portal rekrutacyjny został oficjalnie uruchomiony podczas XVIII Finału Mistrzostw Mechaników.

Podczas konferencji była okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w dziedzinie rozwoju elektromobilności. Podkreślono ważność tej technologii dla przyszłości motoryzacji oraz omówiono plany rozwijania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Szczególnie interesująca była prelekcja Łukasza Lewandowskiego z PSNM i EV Klub Polska, który skoncentrował się na mitach związanych z elektromobilnością. Przedstawił on fakty i obalił popularne nieporozumienia, jednocześnie zdając się na przyszłość tej technologii.

Fot. Łukasz Borys

Podczas konferencji odbyły się także uroczyste chwile, podczas których nagrodzono warsztaty obchodzące swoje 10 i 20-lecie działalności w sieci EuroWarsztat.

Fot. Łukasz Borys

Po zakończeniu części konferencyjnej odbyły się targi dostawców, podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami i usługami dostępnymi na rynku. Dodatkowo, targi były okazją do zawierania nowych kontaktów biznesowych oraz dzielenia się doświadczeniami.

Fot. Łukasz Borys

Wieczorem wszyscy uczestnicy mieli możliwość odpoczynku i spotkania podczas eleganckiego bankietu, który zakończył się z zabawą przy muzyce zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem.

Fot. Łukasz Borys

Źródło: Groupauto CEE

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).