Podsumowanie 2020 r. w Das WeltAuto | MOTOFAKTOR

Podsumowanie 2020 r. w Das WeltAuto

person Adrian Januszkiewicz 1/02/2021

Dealerzy Das WeltAuto zakończyli 2020 rok z wynikiem sprzedaży na poziomie 23 268 samochodów używanych.

2020 rok nie był łatwy dla nikogo. Również rynek samochodów używanych odczuł skutki pandemii i obostrzeń. Przez cały rok dealerzy Das WeltAuto sprzedali łącznie aż 23 268 samochodów. Pomimo trudnych warunków biznesowych to wynik jedynie o 1,1% niższy niż w 2019 r., Warto jednak zaznaczyć, że po pierwszych sześciu miesiącach 2020 r. ten spadek wynosił aż 7,1%, a dealerzy sprzedali 10 750 samochodów. Drugie półrocze to znaczy wzrost sprzedaży – 12 518 sprzedanych aut, co niemal w całości pokryło straty z pierwszego półrocza.

Spadek sprzedaży szczególnie zauważalny był w kwietniu, jednak później nastąpiło znaczące odbicie i kolejne miesiące były wręcz rekordowe. Ludzie chcieli przesiąść się z komunikacji zbiorowej do własnych samochodów. Daniel Ciachowski nowy menedżer Das WeltAuto

 

W kwietniu 2020 r. dealerzy sprzedali 901 samochodów, co jest spadkiem o ponad 50% w stosunku do kwietnia 2019. Odbicie nastąpiło już w czerwcu, kiedy wzrost sprzedaży wyniósł niemal 34%, a kluczowy był lipiec, kiedy sprzedano aż o 39% więcej samochodów w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r.

Podobnie, jak rok wcześniej, najwięcej samochodów zostało sprzedanych w województwie mazowieckim – 21% z całości sprzedaży 2020. Na drugim miejscu znalazło się województwo pomorskie, gdzie sprzedano 16%, a na trzecim śląskie z wynikiem 11%.

Więcej samochodów z certyfikatem Das WeltAuto

Warto zaznaczyć, że wzrosła liczba sprzedanych samochodów z certyfikatem Das WeltAuto. W 2020 r. tych aut było aż 8317 co stanowiło udział 36% całej sprzedaży. Jest to wzrost o 2 p.p. do 2019 roku.

To jest wskaźnik, na którym będziemy się dalej skupiać. Zwiększenie liczby samochodów z certyfikatem i gwarancją jest moim celem w 2021 roku. Chciałbym, aby jeszcze więcej klientów mogło się przekonać o jakości, jaką niesie ze sobą nasz certyfikat. Daniel Ciachowski

Co wybierali klienci Das WeltAuto?

Niezmiennie, najchętniej wybieranym modelem wśród klientów Das WeltAuto była Skoda Octavia III generacji. Tuż za nią znalazły się kolejno – Volkswagen Passat B8 oraz Skoda Fabia III. Klienci średnio wybierali auta 2,5-letnie, z przebiegiem 65 000 km o wartości około 67 500 zł.

Źródło: Das WeltAuto

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).