Podróż autem bez alergii dzięki oczyszczaczowi Philips | MOTOFAKTOR

Podróż autem bez alergii dzięki oczyszczaczowi Philips

person Redakcja 19/04/2021

Wiosna to uciążliwy okres dla alergików, dlatego Philips proponuje rozwiązanie pomocne podczas podróży samochodem.

Podstawowym elementem podnoszącym komfort jazdy samochodem jest układ wentylacji, dziś najczęściej rozbudowy o klimatyzację. Zasysane z otoczenia powietrze musi jednak zostać oczyszczone. Przeznaczony do tego filtr kabinowy odznacza się bardzo wysoką skutecznością. Poszczególne warstwy są w stanie wyłapać najdrobniejsze cząsteczki, jednak nie jest to w stu procentach efektywne rozwiązanie.

Każde otwarcie drzwi, okna czy klapy bagażnika powoduje obieg powietrza poza obszarem działania filtra kabinowego. Wiele zanieczyszczeń wnosimy także na odzieży czy butach. W okresie wiosennym dochodzą do tego pyłki kwitnących roślin, które u wielu osób wywołują uczulenie. Katar, kaszel, łzawienie oczu czy ból głowy negatywnie przekładają się na samopoczucie. Rozdrażnienie i brak koncentracji, bez względu czy u kierowcy czy pasażera, może mieć wpływ na poziom bezpieczeństwa na drodze. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

W rozwiązaniu tej sytuacji mogą pomóc oczyszczacze powietrza, które jak każda nowinka techniczna coraz częściej montowane są w modelach marek premium. Jednak z proponowanego przez markę Philips rozwiązania mogą skorzystać posiadacze dowolnego pojazdu wyposażonego w standardowe gniazdo zasilania 12V.

 

Philips Go Pure GP5212 to uniwersalne urządzenie pokładowe przeznaczone do oczyszczania powietrza w kabinie samochodu. Jego praktyczną zaletą jest możliwość umieszczenia w dowolnym miejscu. Pomaga w tym czterometrowy przewód oraz praktyczny zestaw akcesoriów montażowych. Podłączenie do gniazda 12V pozwala na rozpoczęcie (do wyboru dwa tryby) pracy od chwili uruchomienia silnika. Potwierdzona w niezależnych testach wydajność wynosi nawet 16 m3 na godzinę (dotyczy zanieczyszczeń PM 2,5).

 

Sercem oczyszczacza GoPure GP5212 jest opatentowany wkład Philips Select Filter Plus. Składa się on z trzech warstw, każda o innej zdolności wyłapywania zanieczyszczeń - od kurzu i pyłków roślin, poprzez toksyczne gazy i związki spalin, po niewidoczne gołym okiem bakterie, wirusy, cząstki stałe i alergeny. Skuteczność tej ostatniej, potwierdzona w badaniach renomowanych laboratoriów, wynosi aż 90 procent. O zużytym filtrze informuje wbudowany wskaźnik, jego wymiana sprowadza się do prostych czynności - otwarcia i zamknięcia klapki obudowy. Wioletta Pasionek

 

Oczyszczacz powietrza Philips GoPure GP5212 dostępny jest na polskim rynku od jesieni ubiegłego roku. Jego właściwości zostały ocenione przez grupę polskich influencerów – ich opinie w postaci filmików można znaleźć na stronie: https://lightingacademy.eu

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).