Po(d)ręczna lampka warsztatowa od marki Philips | MOTOFAKTOR

Po(d)ręczna lampka warsztatowa od marki Philips

person Redakcja 10/03/2022

W ofercie Philips znaleźć można m.in. lampę warsztatową Xperion 6000 Pocket.

W ubiegłym roku marka Philips wprowadziła do swojej oferty gamę lamp roboczych Xperion 6000. Składa się ona z pięciu modeli, najmniejszym jest Pocket. Określenie „latarka kieszonkowa” idealnie oddaje jej niewielką budowę, ale tym co wyróżnia ją od podobnych rozwiązań dostępnych na rynku jest ramię zakończone punktowym światłem LED.

 

Wysięgnik ten ma aż dwadzieścia pięć centymetrów długości. Kolejną jego cechą jest elastyczna konstrukcja, która pozwala dowolnie modelować kształt, np. do wąskiej szczeliny pomiędzy rozmieszczonymi podzespołami pojazdu. Działająca niezależnie od głównego modułu dioda LED emituje światło o mocy 100 lm. Nieużywane ramię w prosty sposób można złożyć i schować w obudowę lampy Pocket.

 

Podstawowy moduł świetlny składa się z diod LED o szerokości wiązki 110 stopni i regulowanym natężeniu w trybie eco (150 lm) lub boost (300 lm). Wybór trybu przekłada się na maksymalny czas działania, który wynosi 3,5 lub 7 godzin. W przypadku światła punktowego na wysięgniku to 10 h.

Lampę zasila wysokowydajny akumulator wielokrotnego ładowania. Poprzez wbudowany port usb typu C zajmuje to około 3,5 godziny. Można go podłączyć do powerbanku, laptopa, samochodowego gniazdka czy sieci 230V. Opcjonalnym rozwiązaniem jest ładowanie przy pomocy stacji dokującej. Philips Multi Dock Station – oprócz lampki Pocket – obsługuje też inne modele Xperion 6000: Slim, Pillar i Pillar UV.

 

Innym wspólnym mianownikiem tej linii jest wszechstronny system mocowania – silny magnes lub obracany wokół własnej osi haczyk. Obudowę wykonano z szarego tworzywa ABS, które gwarantuje mechanikowi pewne trzymanie nawet w poplamionej smarami rękawiczce. Wstawki w kolorze limonki pozwalają na szybką identyfikację lampki w otoczeniu warsztatowym.

 

Sama konstrukcja odznacza się wysoką klasą odporności na zanieczyszczenia czy zalania (IP65), jak i uszkodzenia mechaniczne (IK07). W ostatnim czasie potwierdził to podczas Rajdu Dakar zespół mechaników z HT Rally Raid Husqvarna Racing. Startuje w nim francuski motocyklista Xavier de Soultrait, którego wspiera marka Philips.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).