Podrabiali i sprzedawali na szeroką skalę oleje silnikowe | MOTOFAKTOR

Podrabiali i sprzedawali na szeroką skalę oleje silnikowe

person Adrian Januszkiewicz 3/07/2018

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 8 osób zajmujących się tym procederem.

Kara nawet do 10 pozbawienia wolności grozi 8 zatrzymanym, podejrzanym m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Wobec 4 podejrzanych sąd zastosował tymczasowe areszty, a wobec pozostałych poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.

 

Czynności w przedmiotowej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Ostatnie zatrzymania podejrzanych o udział w tym przestępczym procederze miały miejsce w wyniku realizacji przeprowadzonej przez policjantów pod koniec czerwca br. Trzej mężczyźni w wieku od 44 do 62 , to mieszkańcy powiatu wrocławskiego.

 

Grupa zajmowała się podrabianiem markowych olei silnikowych na dużą skalę i potwierdzaniem nieprawdy w fakturach VAT. Sprawcy uzyskali dostęp do hurtowych dostaw jednych z najtańszych dostępnych na rynku olei silnikowych, które kupowali w 1000 litrowych zbiornikach. W zorganizowanych przez siebie nielegalnych  rozlewniach oleju przelewali go do podrabianych opakowań z logo znanych producentów. Następnie tak podrobiony produkt był rozprowadzany na terenie kraju i poza nim, m.in. na terenie Łotwy.

 

Obecnie Policja i Prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

 

Niewykluczone są też dalsze zatrzymania.

 

Adnotacja: Zdjęcie główne wykonano podczas akcji policji dotyczącej wyżej opisanej sprawy w marcu 2015 r.

 

Źródło: Policja Dolnośląska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).