Po udanym roku czas na kolejne wyzwania | MOTOFAKTOR

Po udanym roku czas na kolejne wyzwania

person Redakcja 21/12/2019

Producent amortyzatorów, firma Bilstein, podsumowuje mijający 2019 rok.

Bilstein jako czołowy producent amortyzatorów przykłada równą wagę do prowadzenia systematycznych szkoleń mechaników i bezpłatnych kontroli zawieszenia. Swoją pozycję na rynku umacnia też poprzez obecność w sporcie samochodowym, mając przy tym udział w zdobyciu przez Gosię Rdest Wicemistrzostwa w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

 

Odzwierciedleniem rosnącej liczby rejestracji samochodów osobowych i lekkich dostawczych w Polsce jest rynek części zamiennych. Wśród marek odnotowujących przyrost sprzedaży w tym segmencie jest Bilstein. Od lat na wysokim poziomie utrzymuje się gama amortyzatorów Replacement przeznaczona do wymiany fabrycznie montowanych elementów.

 

Z roku na rok zyskuje też seria Performance cechująca się podwyższonymi parametrami użytkowymi. Wśród nich są kompletne zestawy zawieszenia służące do – zgodnego z wytycznymi producenta – tuningu auta.

Za popularnością amortyzatorów BILSTEIN stoi szeroka i różnorodna gama produktów. Dzięki takiej ofercie kierowca zyskuje wybór nawet kilku różnych opcji zawieszenia do swojego samochodu. Wszystko zależy od oczekiwanego efektu i budżetu. Pomijając już aspekt bezpieczeństwa, faktem jest, że polscy kierowcy lubią i dbają o stan techniczny swoich pojazdów. Dowodem na to są wyniki prowadzonej przez nas akcji z mobilnym testerem zawieszenia. Tomasz Siemek dyrektor IHR Warszawa, przedstawicielstwa producenta amortyzatorów Bilstein w Polsce
Tomasz Siemek i Gosia Rdest

 

W 2019 roku miała miejsce czwarta edycja tej akcji w Polsce. Niezmiennie polega na przeprowadzeniu bezpłatnej kontroli pracy zawieszenia przedniej i tylnej osi w samochodach osobowych i lekkich dostawczych. Otrzymane wartości obrazują stan techniczny i stopień zużycia. Na blisko trzy tysiące testów, dziewięćdziesiąt trzy procent zakończono wynikiem pozytywnym. Nie daje to jednak podstawy do zaprzestania tych działań. W 2020 roku planowana jest kolejna seria bezpłatnych kontroli zawieszenia w całej Polsce.

 

Sprawne zawieszenie pojazdu to również zasługa mechaników. Od zasobu ich wiedzy oraz praktycznych umiejętności zależy jakość serwisu, odpowiedni dobór referencji, jak i sama wymiana amortyzatorów. Bilstein prowadzi w tym zakresie cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych. Coraz częściej wśród sugerowanych przez warsztaty zagadnień pojawia się zawieszenie pneumatyczne. To opracowane pod koniec lat 90. XX wieku we współpracy z Mercedesem rozwiązane wykorzystywane jest już przez inne marki. Wyposażone w nie modele, za sprawą importu używanych, zyskują na popularności w naszym kraju.

 

Nową inicjatywą Bilstein dla mechaników samochodowych jest program Heroes in Blue. W połowie 2019 roku wystartowała pilotażowa odsłona, która pomogła dopracować planowane działania względem realiów rynku napraw samochodów w Polsce.

Od rozpoczęcia produkcji amortyzatorów przez BILSTEIN miejscem ich testów są zawody w sportach motorowych. Osiągnięte w nich wyniki wciąż pozostają dla nich najlepszą rekomendacją. Jesteśmy dumni, że do naszego międzynarodowego teamu dołączyła Gosia Rdest. W mijającym sezonie wywalczyła tytuł Wicemistrza Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski za kierownicą SEAT-a Leona Racera, do którego dobraliśmy amortyzatory z serii MDS. Dokonała tego w niesamowity sposób, dzieląc swoją obecność w wyścigach ze startami w W Series. W międzyczasie na Torze Poznań pobiła swój życiowy rekord okrążenia. W 2020 roku czekają nas kolejne wyzwania. Tomasz Siemek IHR Warszawa

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).