Płyn do chłodnic Prestone Command Heavy Duty w ofercie Parysa | MOTOFAKTOR

Płyn do chłodnic Prestone Command Heavy Duty w ofercie Parysa

person Adrian Januszkiewicz 15/05/2019

Specjalnie do układów chłodzenia tych silników Prestone wprowadza na polski rynek płyn do chłodnic Prestone Command Heavy Duty.

Silniki Heavy Duty wykorzystywane są w transporcie drogowym, kolejowym i morskim, budownictwie, rolnictwie, leśnictwie, przemyśle ciężkim oraz wydobywczym. Od tych silników wymaga się niezawodnej ciężkiej i długotrwałej pracy na wysokich obrotach, niezależnie od warunków. Za ponad 40% przestojów w ich pracy odpowiadają usterki związane z układem chłodzenia.

 

Właściwości płynu do chłodnic Prestone Command Heavy Duty pozwalają zabezpieczyć silnik na 1 000 000 kilometrów lub w przypadku silników stacjonarnych do 12 000 roboczogodzin. Opatentowana formuła, jak podaje producent, pozwala na zredukowanie liczby przeglądów, ochronę parku maszynowego i wydłużenie jego żywotności.

 

Płyn bazuje na technologii kwasów organicznych OAT. Zapobiega pęknięciom i wżerom powstającym w skutek kawitacji na ścianach mokrych tulei chłodzących. Chroni przed osadzaniem się złogów kamienia na pompie cieczy chłodzącej oraz pozostałych elementach układu chłodzenia. Dzięki temu zapobiega pojawianiu się wycieków, przegrzewaniu i usterkom silnika. Chroni przed rdzą i korozją kawitacyjną. Nie zawiera azotynów, aminów, boranów, fosforanów ani krzemianów, które mogą wytrącać żelowe osady w chłodnicy.
Zapewnia też pełną ochronę w ekstremalnych temperaturach od -37°C do +129°C lub w przypadku koncentratu nawet od -64°C do +136°C.

 

Prestone Command Heavy Duty miesza się z każdym innym płynem do chłodnic i nie wymaga dodawania uszlachetniaczy (SCA) podczas eksploatacji.

 

Płyn może również pochwalić się certyfikatem oraz znakiem jakości DEKRA w kategoriach: ochrona przed korozją, ochrona przed przegrzaniem oraz ochrona przez zamarznięciem.

 

Prestone Command Heavy Duty spełnia lub przewyższa następujące normy i specyfikacje: ATSM: D3306, D4985, D7583(John Deere Cavitation test), TMC: RP329, RP338, Cummins Bulletin 3666132, Cummins Ces 14603, Navistar, Detroit Diesel 93K21, Freightliner 48-25878, CAT EC-1, Volvo 128603, SAE J1941.

 

Prestone Command Heavy Duty dostępny jest w wersji gotowej do użycia oraz jako koncentrat do rozcieńczania z wodą. Dostępne pojemności: 4L, 20L, 205L oraz 1000L.

 

Źródło: Parys

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).