Plastikowa butelka miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych | MOTOFAKTOR

Plastikowa butelka miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych

person Adrian Januszkiewicz 29/05/2019

Kierowca, który przewoził płyty betonowe, zainstalował pod pojazdem plastikowa butelkę, która miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych.

W Wójtowie, na drodze krajowej numer 16, Inspektorzy z Delegatury Północno-Wschodniej GITD zwrócili uwagę na sposób przewozu ładunku przez ciągnik z przyczepą i go zatrzymali. Kierowca transportował płyty betonowe – nie były one jednak zabezpieczone przed przemieszczaniem się.

 

Brak zabezpieczenia ładunku był jedną z wielu nieprawidłowości wykrytych podczas kontroli. Pojazd był w fatalnym stanie techniczny. Z ciągnika m.in. wyciekały płyny eksploatacyjne. Kierowca chciał “naprawić” tę usterkę, instalując pod pojazdem… butelkę plastikową. W jednej z opon przyczepy widoczny był odsłonięty kord opony co mogło doprowadzić do jej rozerwania podczas dalszej jazdy.

Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy, zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i przyczepy. Kierowca został ukarany mandatami karnymi.

 

Jest to kolejny specyficzny przypadek kontroli wykonanej przez GITD.  W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o kierowcy, który wyciek oleju chciał zasłonić brytfanną i też otrzymał za to mandat karny od inspektorów.

 

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).