Pirelli wspiera program FIA Rally Star | MOTOFAKTOR

Pirelli wspiera program FIA Rally Star

person Adrian Januszkiewicz 13/10/2020

Firma Pirelli łączy siły z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA), wspierając nową inicjatywę Rally Star.

Rally Star to uruchomiony niedawno program, w ramach którego narodowe federacje motorsportowe z całego świata wyławiają utalentowanych zawodników w wieku 17-25 lat, rywalizujących w wirtualnym motorsporcie i slalomach za kierownicą samochodów produkcyjnych.

 

Spośród ośmiorga finalistów – w tym jedno miejsce jest zagwarantowane dla uczestniczki płci żeńskiej – czwórka otrzyma szansę rywalizacji w kategorii Junior WRC, zaopatrywanej w opony wyłącznie przez Pirelli. Pełny sezon startów w WRC-3 może zdobyć każdy z tej czwórki, o ile wywalczy mistrzowski tytuł Junior WRC w pierwszych dwóch sezonach po dołączeniu do tej kategorii.

 

Rally Star to najświeższa inwestycja Pirelli w poszukiwanie przyszłych rajdowych mistrzów świata. Urzędujący czempion Ott Tanak dziesięć lat temu wywalczył przepustkę do dalszej kariery w ramach programu Pirelli Star Driver.

 

Pirelli Star Driver oraz wspierana przez Pirelli inicjatywa WRC Academy były najbardziej udanymi programami rozwoju młodych kierowców w historii rajdów. Poza Tanakiem, szansę do zabłyśnięcia na światowej scenie otrzymali dzięki nim także aktualny lider klasyfikacji WRC Elfyn Evans, zwycięzca Rajdu Argentyny Hayden Paddon, fabryczny kierowca Hyundaia Craig Breen, mistrzyni Australii Molly Taylor oraz asfaltowy mistrz Włoch Andrea Crugnola.

 

Pierwsza faza Rally Star, programu wspieranego przez Pirelli, rozpocznie się na początku 2021 roku, kiedy FIA zainauguruje rywalizację w grze “WRC 9” o miejsca w finałach regionalnych.

Jesteśmy dumni z wznowienia naszej tradycji wspierania młodych kierowców i wschodzących gwiazd, a także z pracy ręka w rękę z FIA w ramach tego programu. Udział w tej inicjatywie jest istotną częścią naszej historii w sporcie – dającej ogromną satysfakcję i docenianej przez entuzjastów. Planowanie i wspieranie przyszłości rajdów poprzez konkretne projekty jest zobowiązaniem wszystkich uczestników tej wspaniałej dyscypliny. Terenzio Testoni menedżer ds. aktywności rajdowych Pirelli

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).