Pirelli wspiera bezpieczeństwo na drogach | MOTOFAKTOR

Pirelli wspiera bezpieczeństwo na drogach

person Joanna Piszcz 30/08/2018

To pierwszy producent opon, który dołączył do Funduszu Powierniczego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ.

Pirelli w latach 2018-2019 wniesie na rzecz funduszu 600,000 USD, które sfinansują działania o istotnym wpływie na globalne bezpieczeństwo drogowe. Jednocześnie Filippo Bettini pełniący w Pirelli funkcję szefa działu Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Ryzykiem został nominowany do dołączenia do Rady Nadzorczej Funduszu.

 

Pirelli dołącza do projektu jako lider rynku oponiarskiego, a najważniejszym z tej perspektywy zagadnieniem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa drogowego, którą można osiągnąć przede wszystkim dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Wsparcie zrównoważonego rozwoju, który jest Celem Rozwoju ONZ jest również zbieżne ze strategią firmy Pirelli – chodzi o zmniejszenie o połowę liczby wypadków śmiertelnych na drogach na całym świecie przed 2020 r.

Fundusz wspierający Bezpieczeństwo Drogowe promowany przez ONZ to bardzo istotna inicjatywa, którą wspieramy z radością. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o takiej możliwości, szybko podjęliśmy decyzję o dołączeniu do Funduszu. Dla Pirelli bezpieczeństwo na drogach to sprawa fundamentalna. Od wielu lat aktywnie współpracujemy z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) oraz innymi międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się tą tematyką w wielu krajach. Inwestujemy istotną część naszego budżetu na innowacje technologiczne, takie jak m.in. inteligentne opony, które pozwalają na monitorowanie ich stanu oraz gwarantują optymalne osiągi oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Marco Tronchetti Provera wiceprzewodniczący ds. wykonawczych oraz prezes firmy Pirelli

 

Wprowadzając dwa produkty z sektora high-tech – Conesso oraz Cyber Car – Pirelli wynosi na zupełnie nowy poziom monitoring stanu opon, zapewniając optymalizację ich osiągów. Oba produkty oparte są na najnowszym modelu opon Pirelli wyposażonych w czujniki stale monitorujące ciśnienie, temperaturę oraz zużycie opon. W przypadku Conesso, informacje trafiają do kierowcy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na smartfony, zaś w przypadku systemu Cyber Car – bezpośrednio do systemów auta.

 

Zgodnie z danymi ONZ, nawet 1.25 miliona osób ginie każdego roku w nieszczęśliwych wypadkach drogowych na całym świecie, a nawet 50 milionów osób zostaje rannych. Zgodnie z szacunkami ONZ liczba ta przekłada się na 1.85 tryliona dolarów kosztów dla globalnej gospodarki.

 

Fundusz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ powołany na początku bieżącego roku prowadzi działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego, dzięki pozyskiwaniu nowych środków umożliwiających wprowadzanie zmian. Wśród jego celów znajduje się wzmocnienie możliwości władz państwowych, także na poziomie miejskim oraz lokalnym, w zakresie rozwoju oraz wdrożenia programów na rzecz bezpieczeństwa drogowego, z pierwszeństwem dla krajów o niskim oraz średnim poziomie dochodów. Europejska Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych szacuje, że każde 1,500 USD przekazanych Funduszowi może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze i w efekcie ochrony jednego życia, zapobiec nawet dziesięciu poważnym kontuzjom oraz być przyczynkiem dla inwestycji drogowych o wartości 51,000 USD.

 

Dla firmy Pirelli bezpieczeństwo drogowe jest kluczowym filarem zrównoważonego rozwoju, co ma przełożenie na zaangażowanie w działania m.in. takich organizacji jak Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), czy Światowa Rada Biznesu do spraw Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD). Pirelli wspiera działania FIA ACTION FOR ROAD SAFETY, zarówno od strony strategicznej, jak i w konkretnych działaniach projektowych, podczas gdy w obrębie WBCSD Pirelli działa na rzecz rozwoju zrównoważonej i bezpiecznej mobilności w różnych miastach na całym świecie w ramach Simplify Project.

 

Źródło: Pirelli
.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).