Pirelli stawia na szkolenia Driving Experience

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2019

Od początku roku Pirelli Polska nawiązała długofalową współpracę z akademią szkoleń dla kierowców Driving Experience.

Pirelli Polska zadeklarowała wsparcie produktowe i merytoryczne cyklu szkoleń, które w tym roku zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem supersamochodów na wybranych torach na terenie Polski.

 

Dzięki wyjątkowemu parkowi aut akademii Driving Experience, marka Pirelli będzie miała okazję do prezentacji i rozszerzenia swoich działań w segmencie najbardziej wymagających pojazdów. Zapewnienie opon dla 23 sportowych samochodów, wśród których znalazły się tak niepowtarzalne modele jak Lamborghini Huracan, Ferrari 458 Italia, czy Porsche 911 Carrera w limitowanej wersji Martini Racing Edition. Zabezpieczenie i serwis opon dla tak wymagających pojazdów, to zarówno wyzwanie, jak i doskonała możliwość do sprawdzenia się dla firmy Pirelli.

Jesteśmy dumni z zaufania jakim obdarzyła nas firma Driving Experience organizująca wyjątkowe szkolenia pod okiem najlepszych instruktorów. Dysponując flotą wyjątkowych pojazdów kluczowe staje zapewnienie im dedykowanego ogumienia, które w segmencie supersamochodów jest jednoznacznie kojarzone z firmą Pirelli. Jesteśmy przekonani, że nasze opony sprawdzą się zarówno pod względem zwiększenia bezpieczeństwa, jak i dostarczenia jeszcze większych emocji podczas szybkich torowych przejazdów. Anna Borzęcka Trade and Consumer Marketing Manager

Aspekt bezpieczeństwa

Koncern Pirelli od wielu lat angażuje się w akcje promujące bezpieczną jazdę oraz świadomość kierowców, dotyczącą ryzyka związanego z nieodpowiednim doborem ogumienia. Wiele lat obecności włoskiego producenta opon w sportach motorowych i doświadczenie wyniesione ze zróżnicowanych zawodów, rozgrywanych na zróżnicowanych nawierzchniach, przekłada się na technologie dostępne w oponach drogowych. Rozwiązania wypracowane w serii wyścigów F1, takich jak wzmocnienia konstrukcji pozwalające na zachowanie geometrii opony przy dużych prędkościach, czy specjalnej sportowej stopki w oponie P Zero, pozwala nie tylko zwiększyć satysfakcję z jazdy, ale także kontrolę, a co za tym idzie – bezpieczeństwo jazdy.

 

Częścią projektu związanego z bezpieczeństwem jest merytoryczne wsparcie podejmowanych aktywności przez trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy oraz czterokrotnego Rajdowego Mistrza Polski – Kajetana Kajetanowicza, który w ubiegłym roku stał się ambasadorem projektów Pirelli na rzecz bezpieczeństwa. Z jednej strony Kajetan Kajetanowicz to jeden z najbardziej uzdolnionych kierowców rajdowych na świecie, którego umiejętności zachwycają bez względu na warunki pogodowe, z drugiej zaś to wybitny szkoleniowiec, który na stałe współpracuje z akademią Driving Experience.

 

W ramach dotychczasowej współpracy z Mistrzem powstał projekt 10. Zasad Bezpiecznej Jazdy według Kajetana Kajetanowicza, w skład którego wszedł m.in. cykl filmów, który poruszał tak istotne zagadnienia jak m.in.: przygotowanie samochodu do dłuższej podróży, technika jazdy w warunkach zimowych oraz zasady i znaczenie właściwego doboru ogumienia zimowego.

Dobór opon i jego znaczenie - The Perfect Fit

W trakcie prowadzonych szkoleń akademii Driving Experience, eksperci marki Pirelli zadbają o zwiększenie świadomości uczestników w temacie opon, ich doboru oraz wpływu jaki ogumienie ma na nasze bezpieczeństwo na drodze. Jest to część filozofii włoskiego producenta opon, którego produkty są synonimem najwyższej jakości i bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku produktów należących do kategorii UHP (Ultra High Performance).

 

The Perfect Fit to podejście do projektowania i produkcji opon stosowane przez markę Pirelli, która stała się tym samym jednym z najczęściej wybieranych partnerów i dostawców opon dla sektora motoryzacyjnego, zwłaszcza w segmentach samochodów prestiżowych i premium. Wybierając produkt lidera technologii mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort podróży, który rekomenduje sam producent posiadanego przez nas auta, możemy być spokojni, że podejmujemy właściwą decyzję.

 

Proces konstrukcji oraz produkcji opony perfekcyjnie dobranej do danego modelu samochodu zajmuje nawet 3 lata. Początkowo, zwykle jeszcze na etapie projektowania samego auta, inżynierowie otrzymują informację od producenta samochodu, określającą konkretne oczekiwania wobec projektowanej opony. Kolejne etapem są szczegółowe badania obejmujące testy laboratoryjne oraz na torach, w tym m.in. testy aquaplaningu, analizy osiągów w warunkach zimowych, oporów toczenia, zachowania przy dużych prędkościach. Ten etap może trwać nawet przeszło 2 lata, zanim inżynierowie zadowoleni z finalnego efektu dadzą zielone światło i nowy projekt opony trafi na linię produkcyjną.

 

To unikalne w skali światowej podejście do produkcji opon „szytych na miarę”, o najwyższej jakości gwarantowanej przez pracę ponad 1800 inżynierów w dziale badań i rozwoju Pirelli, współpracujących z 31 uniwersytetami oraz nakładów na inwestycję w badania i rozwój
(6,5% przychodów Pirelli z segmentu produktów klasy premium). Tak właśnie od zaplecza wygląda zaangażowanie marki w koncepcję „The Perfect Fit”, dzięki której możliwe jest opracowanie opon umożliwiających wydobycie wszystkich pozytywnych cech samochodu, zgodnie z założeniami konstruktorów.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl