Pirelli: ponad 500 homologacji dla opon Run Flat | MOTOFAKTOR

Pirelli: ponad 500 homologacji dla opon Run Flat

person Adrian Januszkiewicz 12/07/2018

Ponad 320 opon letnich, 100 zimowych i 90 typu All Season marki Pirelli uzyskało homologacje Run Flat.

Marka Pirelli umacnia swoją pozycję preferowanego dostawcy opon dla pojazdów z segmentu luksusowego i prestiżowego, poprzez uzyskanie ponad 500 homologacji dla opon typu Run Flat. Jest to technologia, która umożliwia kierowcom kontynuowanie jazdy nawet po przebiciu opony, aby mogli dotrzeć do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego, w celu jej naprawy lub wymiany. W sumie marka Pirelli uzyskała 516 homologacji opon Run Flat – opony te zostały wybrane przez producentów samochodów, jako oryginalne wyposażenie do nowych modeli. W tej liczbie zawiera się 326 homologacji dla opon letnich, 100 dla opon zimowych i 90 dla opon typu All Season. W rezultacie Pirelli ma obecnie ponad 2800 homologacji producentów dla gamy swoich produktów.

 

Alfa Romeo to najnowsza marka, która homologowała opony Pirelli Run Flat w swoim sedanie Giulia, ale producenci takich samochodów, jak m.in.: BMW, Cadillac, Dodge, Jeep, Mercedes-Benz, Mini i Rolls-Royce również używają opon Pirelli, na których można kontynuować jazdę po przebiciu. Nawet po sygnalizacji nagłej utraty ciśnienia przez system monitorowania ciśnienia w oponach, kierowca może kontynuować jazdę na dystansie 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja ściany bocznej opony jest w stanie utrzymać ciężar samochodu, zapewniając bezpieczną podróż do najbliższego punktu wulkanizacyjnego. System Self Supporting marki Pirelli wykorzystuje specjalne wzmocnienia umieszczone po bokach wewnętrznej struktury opony, które są w stanie wytrzymać zarówno pionowe, jak i poziome obciążenia działające na samochód.

 

Technologia Pirelli Run Flat jest dostępna w modelach opon P Zero, Cinturato, Scorpion, Scorpion Winter, Winter Sottozero 3 oraz Winter Sottozero Serie II. Dzięki temu, gama produktów jest w stanie pokryć 97% występujących na rynku obręczy w rozmiarze 18-calowym lub większym, z 24 dedykowanymi kodami produktów, nieoferowanymi przez innych producentów opon. Pirelli jest liderem w sektorze Run Flat, zarówno jeśli chodzi o opony letnie i całoroczne, jak i zimowe.

 

Technologia Run Flat jest odpowiedzią na wymagania producentów samochodów segmentu luksusowego oraz premium w zakresie poziomu personalizacji, precyzyjnie dostosowanego do właściwości technicznych ich pojazdów. Proces rozwojowy trwał w tym przypadku 2-3 lata, które poświęcono na rozwijanie tej technologii w porozumieniu z producentami samochodów. Inżynierowie Pirelli wraz z działami rozwoju producentów samochodów, tworzą dedykowane dla konkretnego modelu opony, które następnie oznaczane są specjalnymi znakami na ścianie bocznej. Dla każdego producenta istnieją zindywidualizowane opony – to sedno strategii perfect fit marki Pirelli.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).