Pirelli nagrodziło dostawców | MOTOFAKTOR

Pirelli nagrodziło dostawców

person Adrian Januszkiewicz 17/12/2021

Jak co roku firma Pirelli nagrodziła swoich najlepszych dostawców za zrównoważony rozwój, innowacyjność, wydajność i jakość obsługi.

Głównym kryterium przyznawania nagród Supplier Awards 2021 była troska o środowisko wyrażana w rosnącym zrównoważeniu łańcucha dostaw – niższych emisjach CO2, wyższej jakości, innowacyjności i wydajności.

 

Firma Pirelli co roku przyznaje nagrody dziewięciu z ponad 14 tys. dostawców obecnych w globalnym łańcuchu dostaw firmy. Celem nagród Supplier Awards jest wyróżnienie dostawców, którzy odznaczyli się na tle innych, czyniąc łańcuch dostaw Pirelli jeszcze bardziej zrównoważonym, innowacyjnym i zapewniając najwyższą możliwą jakość.

 

Marco Tronchetti Provera, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Pirelli, powiedział: Ostatnie dwa lata wyraźnie pokazały, jak ważna jest rola dostawców w osiągnięciu sukcesu biznesowego. Wspólne podejście, którego podstawą są jakość, szybkość i przejrzystość, a także zaangażowanie w ciągły i zrównoważony rozwój innowacji, pozwoliły nam zachować konkurencyjność nawet w tym szczególnie trudnym okresie. Dlatego chcieliśmy nagrodzić firmy, które wyznają takie same wartości jak Pirelli, jako naszych prawdziwych partnerów.

 

Dostawcy mieli okazję jeszcze raz zapoznać się ze strategią Pirelli oraz z harmonogramem wzrostu wykorzystania innowacyjnych materiałów z odnawialnych lub przetworzonych źródeł, zmierzających do osiągnięcia celów planu przemysłowego Grupy.

 

Plan przewiduje, że do 2025 roku w poszczególnych liniach produkcyjnych wykorzystywane będzie ponad 40% materiałów odnawialnych, co najmniej 3% materiałów pochodzących z recyklingu i mniej niż 40% materiałów ze źródeł kopalnych. Do 2030 roku ponad 60% wykorzystywanych materiałów mają stanowić materiały odnawialne, co najmniej 7%: materiały pochodzące z recyklingu, a materiały pochodzenia kopalnego będą stanowiły mniej niż 30%.

 

Innym ważnym elementem zrównoważonego rozwoju łańcucha dostaw Pirelli jest proces dekarbonizacji, w który zaangażowani są partnerzy Pirelli i który zmierza do obniżenia emisji CO2 w 2025 roku o 9% w porównaniu z rokiem 2018. Ogromną wagę przywiązuje się również do poszanowania praw człowieka i praw pracowniczych: wszystkie te aspekty są brane pod uwagę przy ocenie kandydatów do otrzymania poszczególnych nagród za zrównoważony rozwój.

 

Tym razem dziewięciu dostawców surowców, usług i maszyn, którzy wyróżnili się na tle pozostałych w ostatnim roku, odebrało nagrody z rąk Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Marca Tronchettiego Provery oraz Dyrektora ds. Zakupów Andrei Maganzaniego podczas ceremonii, która odbyła się w siedzibie Pirelli w Mediolanie.

 

Oto firmy nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Pirelli Supplier Awards 2021:

 

  • Thai Eastern Group Holdings Co (Tajlandia) – dostawca kauczuku naturalnego. Firma otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii „Zrównoważony rozwój” za rolę, jaką odegrała w produkcji pierwszej opony z kauczuku naturalnego z certyfikatem Forest Stewardship Council (FSC), jak również za zaangażowanie w redukcję emisji CO2 i zwiększenie wykorzystania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych;
  • Quechen Silicon Chemical (Chiny) – dostawca krzemionki, nagrodzony w kategorii „Jakość”;
  • Glanzstoff Sicrem (Włochy) – dostawca wzmocnień tekstylnych, nagrodzony w kategorii „Poziom usług” za wkład w produkcję pierwszej opony z certyfikatem Forest Stewardship Council z wykorzystaniem rayonu z certyfikatem FSC;
  • Synthos (Polska) – dostawca kauczuku syntetycznego, nagrodzony w kategorii „Wydajność”;
  • Asahi Kasei Corporation (Japonia) – dostawca kauczuku syntetycznego, nagrodzony w kategorii „Innowacyjność”;
  • Himile Science & Technology Co (Chiny) – dostawca form i producent maszyn, nagrodzony w kategorii „Innowacyjność”;
  • DSV Solutions (Włochy) – międzynarodowy partner logistyczny, nagrodzony w kategorii „Poziom usług”;
  • Deloitte Consulting (Włochy) – firma świadcząca usługi doradztwa w zakresie transformacji cyfrowej, nagrodzona w kategorii „Innowacyjność”;
  • Grupo Drivers (Meksyk) – dostawca usług transportu, nagrodzony w kategorii „Poziom usług”.

 

Źródło: Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).