Pirelli i Kajetanowicz zadbają o bezpieczeństwo polskich kierowców | MOTOFAKTOR

Pirelli i Kajetanowicz zadbają o bezpieczeństwo polskich kierowców

person Adrian Januszkiewicz 22/10/2018

Pirelli wraz z Kajetanem Kajetanowiczem realizują wspólny projekt, w ramach którego powstaną filmy oraz poradniki dla polskich kierowców.

Pirelli od wielu lat współpracuje z producentami samochodów, czego efektem jest przyjęta przez markę strategia „The Perfect Fit” – opon współtworzonych wraz z producentem samochodu. Homologowane opony oraz seria P Zero to synonimy wysokiej precyzji wykonania oraz ponadprzeciętnych osiągów. To opony stworzone z myślą o szybkiej jeździe oraz wykorzystywaniu całego potencjału pojazdu.

 

Doświadczenie, zdobyte przez markę Pirelli przez dziesiątki lat na torach wyścigowych oraz trasach rajdowych na całym świecie, przekłada się na produkty, które oferowane są wszystkim kierowcom bez znaczenia, czy jeżdżą autem o sportowych osiągach, czy też typowym pojazdem rodzinnym. Wykorzystywanie w oponach drogowych rozwiązań wypracowanych na torach F1, takich jak wzmocnienia konstrukcji pozwalające na zachowanie geometrii opony przy dużych prędkościach, czy specjalnej sportowej stopki w oponie P Zero, pozwala nie tylko zwiększyć satysfakcję z jazdy, ale także kontrolę, a co za tym idzie – bezpieczeństwo jazdy.

Bezpieczeństwo i rozsądek na drodze to podstawa

Bez względu na wybrany samochód obowiązkiem każdego kierowcy jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników drogi. Czasami wystarczy niewłaściwy stan opon, nieodpowiednie ciśnienie czy też zbyt wysoki stopień zużycia bieżnika, aby zastosowane w aucie systemy oraz nawet wysokie umiejętności osoby siedzącej za kierownicą po prostu nie wystarczyły. Dlatego tak ważne jest regularne kontrolowanie stanu opon w samochodzie, którym się poruszamy.

 

Od wielu lat Pirelli czynnie angażuje się w akcje promujące bezpieczną jazdę oraz świadomość kierowców, dlatego też bez wahania firma podjęła się kolejnego wyzwania, które ma w założeniu służyć wsparciem polskim użytkownikom dróg. Do współpracy zaproszony został Kajetan Kajetanowicz, który stał się ambasadorem Pirelli przy wszystkich projektach na rzecz bezpieczeństwa. Z jednej strony to eden z najbardziej uzdolnionych kierowców rajdowych na świecie, którego umiejętności zachwycają bez względu na warunki pogodowe, z drugiej zaś to wybitny szkoleniowiec cechujący się ogromnym doświadczeniem, rozsądkiem i bogatą wiedzą na temat bezpieczeństwa, tak czynnego, jak i biernego.

Cykl filmów, poradników i konkurs plastyczny!

W nadchodzących miesiącach w ramach projektu współtworzonego przez polski oddział Pirelli oraz Kajetana Kajetanowicza, powstanie między innymi cykl filmów z udziałem Mistrza, który opowie w nich między innymi o tym, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie auta do jazdy. Wspomni, jak ważna jest technika jazdy oraz na co zwracać uwagę przed oraz w trakcie podróży. Oprócz tego doradzi czym się kierować dobierając ogumienie zimowe oraz jak się zachować podczas jazdy w deszczu, a także w chwili, gdy pojawi się efekt aquaplaningu. Dopełnieniem będzie stworzony przy współpracy z Mistrzem projekt publikacji „10 zasad bezpiecznej jazdy”. Pirelli zostanie także partnerem drugiej edycji autorskiej kampanii społecznej Kajetana Kajetanowicza: „Bezpieczni za kółkiem”. Tegoroczna kampania będzie dedykowana kwestiom bezpieczeństwa na drodze ze szczególnym zwróceniem uwagi na wagę opon w aspekcie zbliżającego się sezonu zimowego.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).