Pionowa kolumna ciężarówek w spocie Volvo Trucks | MOTOFAKTOR

Pionowa kolumna ciężarówek w spocie Volvo Trucks

person Adrian Januszkiewicz 27/02/2020

Aby zademonstrować siłę i wytrzymałość swoich nowych ciężarówek, Volvo Trucks zbudowało z nich kolosalną 15-metrową i 58-tonową wieżę.

W branży pojazdów ciężarowych wprowadzenie na rynek nowej maszyny to wielkie przedsięwzięcie, ale jednoczesne wprowadzenie czterech jest w zasadzie niespotykane. Odnawiając swoją ofertę ciężarówek o dużej ładowności, Volvo Trucks zastosowało całkowicie nowe podejście.

 

Akcja tego niezwykłego filmu rozgrywa się w nocy. Zaczyna się od ujęcia wieży z pojazdów ciężarowych jako olbrzymiego monolitu lśniącego w oddali. W kolejnych scenach w tle pojawiają się wilki i przebitka na kierowcę-kobietę. Kiedy film, wśród efektów dymów i świateł, osiąga moment kulminacyjny, widzimy, że mężczyzną stojącym na szczycie wieży jest sam Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Film został udostępniony w przeddzień oficjalnej europejskiej premiery samochodów ciężarowych o dużej ładowności, obejmującej Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX. Te cztery modele stanowią około dwóch trzecich dostaw Volvo Trucks.

To największa z dotychczasowych premier w Volvo Trucks. Będzie mieć ogromny wpływ na rentowność i zdolność naszych klientów do konkurowania zarówno w biznesie, jak i o najlepszych kierowców. Znam pracę na wysokich stanowiskach, ale sesja zdjęciowa na wieży z pojazdów ciężarowych była niewątpliwie niezwykłym wydarzeniem. Powiedzmy, że do fizycznych wysokości podchodzę z pewnym szacunkiem. Jestem przyziemnym facetem. Roger Alm prezes Volvo Trucks

 

Film został nakręcony pod koniec 2019 roku w ośrodku doświadczalnym pod Göteborgiem w Szwecji, rodzinnym miastem Volvo. Zarówno wieża z pojazdów ciężarowych, jak i efekty wizualne są prawdziwe, włącznie z dymem i światłami, co widać na materiale o kulisach powstawania filmu.

Zaprojektowanie i zbudowanie wieży oraz zapewnienie bezpieczeństwa jej prowadzenia zajęło około miesiąca. Było to możliwe dzięki wytrzymałemu budowlanemu pojazdowi ciężarowemu, Volvo FMX, i jego 38-tonowej osi zespolonej, która wytrzymała masę pozostałych pojazdów. Jednak wymagało to także jazdy ze stałą prędkością i w jednym kierunku, co zawdzięczamy technologii Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo i doświadczonemu kierowcy. Markus Wikström inżynier w Volvo Trucks i członek zespołu inżynierów pracującego przy wieży

 

Źródło: Volvo Trucks

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).