PIMOT i PGM z własnym biurem w Szanghaju | MOTOFAKTOR

PIMOT i PGM z własnym biurem w Szanghaju

Podczas targów importowych w Chinach swoje biuro w Szanghaju otworzyły Polska Grupa Motoryzacyjna i Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT.

W ramach planowanych przez PGM i PIMOT działań polscy producenci będą mogli liczyć na wsparcie przy wchodzeniu na chiński rynek motoryzacyjny.

Chiny otwierają swój rynek na dostawców zewnętrznych. Wyraźnym przejawem tej tendencji są organizowane po raz pierwszy targi China International Import EXPO (CIIE) w Szanghaju.

prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - Tomasz Pisula

 

Wydarzenie odbyło z inicjatywy i pod patronatem prezydenta Chin – Xi Jinpinga i skupione jest wyłącznie na imporcie.

Bardzo liczymy, że to będzie początek nowego trendu, gdzie polskie firmy zaistnieją na rynku chińskim w większej skali. Jednak zwracam uwagę na to, że sukces sprzedażowy jest w dużej mierze uzależniony od gotowości Chin do szerszego otwarcia swojego rynku na polskie towary.

- Tomasz Pisula

 

W otwarciu biura PGM i PIMOT uczestniczyło kilkunastu przedstawicieli polskich firm motoryzacyjnych – głównie prezesów i właścicieli firm należących do Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, uczestniczących w targach CIIE: INTAP Tobik, Sierosławski Group, PZL Sędziszów SA i Unimot SA. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali dr hab. inż. Witold Luty – Dyrektor PIMOT i Adam Sikorski – prezes PGM.

Mamy świadomość, że w Chinach nie da się zrobić szybkich interesów. Tu trzeba zacząć od budowania relacji, potem zdobywania zaufania i dopiero wtedy można liczyć na zamówienia. Poprzez otwarcie biura tutaj pokazujemy, że bardzo poważnie traktujemy naszych chińskich partnerów. A przy wykorzystaniu współpracy z SMVIC, współpracę z uniwersytetem motoryzacyjnym Tongj, czy chińskiego oddziału firmy członkowskiej PGM Sanok Rubber Company, będziemy strategicznie zwiększać naszą rozpoznawalność i zdobywać kolejne przyczółki na tym rynku.

prezes Polskiej Grupy Motoryzacyjnej - Adam Sikorski

 

W ramach działającego już biura w Chinach, producenci będą mogli liczyć na wsparcie jego pracowników, którzy doskonale znają lokalne realia branży motoryzacyjnej i biegle porozumiewają się w języku chińskim. Dostępna pomoc obejmuje m.in.:

 

  • nawiązywanie kontaktów z przedstawicielami branży,
  • rozpoznawanie lokalnych, szczególnych uwarunkowań rynku danego produktu,
  • możliwość korzystania z istniejącego biura zlokalizowanego na terenie strefy wolnego handlu (Shanghai Pilot Free Trade Zone),
  • pomoc w zorganizowaniu biura na terenie stref przemysłowych, zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie największych producentów motoryzacyjnych,
  • ułatwienie w dostępie do parków technologicznych,
  • doradztwo prawne.

Stworzenie w Chinach przedstawicielstwa polskich firm motoryzacyjnych bardzo wzmacnia naszych producentów. To kolejny krok w budowaniu silnej polskiej marki i wzmacniania jej rozpoznawalności na świecie. Polska branża motoryzacyjna jest dużym wsparciem przy tworzeniu łańcucha dostawców komponentów wysokiej, światowej jakości. To bardzo mocny argument dla potencjalnych inwestorów z sektora automotive.

wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Tadeusz Kościński

 

Już kilka dni po tym wydarzeniu PGM zorganizował spotkanie 6 firm członkowskich z PGM z zarządem i kadrą menadżerską młodej fabryki elektrycznych super samochodów Qiantu Motors w mieście Suzhou k/Szanghaju. Przedstawicieli chińskiej firmy szczególnie zainteresowały kompetencje i oferta firmy inżynierskiej Cadway Automotive Sp. z o. o. oraz QMRP Co., Ltd. – producenta gumowych uszczelnień do karoserii i elementów antywibracyjnych, którego zakład znajduje się w chińskim mieście Qingdao (firma należy do polskiej firmy Sanok Rubber Company SA – członka PGM). Planowana jest rewizyta chińskich partnerów w Polsce i następne spotkania robocze. Spotkanie było też okazją do obejrzenia nowoczesnego zakładu produkcyjnego i wymiany informacji o branży motoryzacyjnej i etapie rozwoju elektromobilności w obu krajach.

 

Źródło: PGM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).