Pierwszy na świecie wewnętrzny system radarowy Volvo Cars

Pierwszy na świecie wewnętrzny system radarowy Volvo Cars

person Redakcja 1/10/2022

Nowa funkcja radaru wewnętrznego opracowana przez Volvo Cars wykryje nawet najmniejszy ruch. Dzięki niej nie zamkniesz nikogo przypadkiem w kabinie. Śpiące dziecko wykryje na pewno.

  • System monitoringu kabiny Volvo Cars obejmuje całe wnętrze kabiny, łącznie z bagażnikiem.
  • Statystyki rządu USA pokazują, że od 1998 roku ponad 900 dzieci w USA zmarło po pozostawieniu ich w gorących samochodach.
  • Wewnętrzny system radarowy zostanie po raz pierwszy wprowadzony jako wyposażenie standardowe w modelu EX90.
  • Nowa funkcja radaru wewnętrznego jest tak czuła, że widzi ruch w skali poniżej milimetra.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

 

Statystyki rządu USA pokazują, że od 1998 roku ponad 900 dzieci w USA zmarło po pozostawieniu ich w gorących samochodach. Większość zgonów w gorących samochodach ma miejsce, ponieważ ktoś zapomniał, że jego dziecko było w tym czasie w samochodzie.

 

Odpowiedzią na to jest nowy wewnętrzny system radarowy Volvo Cars, który zostanie po raz pierwszy wprowadzony jako wyposażenie standardowe w modelu EX90 na tych rynkach, gdzie pozwalają na to przepisy. Jego premiera nastąpi 9 listopada. Funkcja ta będzie również dostępna w kolejnych, nowych modelach Volvo w przyszłości.

Jak działa wewnętrzny system radarowy Volvo Cars

W kabinie umieszczono czujniki w kilku miejscach: w konsoli podsufitki, przy lampkach do czytania oraz w bagażniku samochodu. System jest pierwszym na rynku, który może wykryć ruch poniżej jednego milimetra w całym wnętrzu samochodu.

 

Aby objąć jak największą część kabiny i wyczuć, czy w samochodzie zostało dziecko lub zwierzę, radary rozmieszczono w całej kabinie od przodu do tyłu, łącznie z tylnym bagażnikiem.

 

Jeśli w środku zostanie wykryty członek rodziny lub zwierzę domowe, samochód pozostanie odblokowany, a na ekranie konsoli środkowej pojawi się przypomnienie, aby sprawdzić, czy w kabinie nie ma pasażerów.

 

System klimatyzacji samochodu może się uaktywnić, jeśli w kabinie zostaną wykryte osoby lub zwierzęta, aby poprawić ich komfort. Może to również pomóc obniżyć ryzyko hipotermii lub udaru cieplnego.

Uwarunkowania prawne

Wewnętrzny system radarowy będzie standardem we wszystkich krajach, w których częstotliwość 60 GHz wykorzystywana przez system jest dopuszczona do użytku samochodowego. Volvo Cars współpracuje z poszczególnymi rynkami, aby uzyskać zatwierdzenie i aktywujemy system w miarę uzyskiwania zatwierdzeń. System utrzymujący temperaturę w kabinie będzie działał, dopóki akumulator wysokonapięciowy będzie wystarczająco naładowany.

 

Źródło: Volvo Cars

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).