Pierwszy Dzień Klimatu NEXUS na Business Forum w Montrealu | MOTOFAKTOR

Pierwszy Dzień Klimatu NEXUS na Business Forum w Montrealu

person Redakcja 24/03/2023

NEXUS Automotive International zorganizował pierwszą edycję swojego Dnia Klimatu podczas Business Forum, które odbyło się w Montrealu (21-23 marca).

 

Ponad 100 osób z 50 zaangażowanych firm (globalni dostawcy, wiodący dystrybutorzy regionalni, stowarzyszenia, agencje ratingowe i eksperci) – reprezentujących cały łańcuch dostaw – wzięło udział w wymianie opinii i przemyśleń w trzech głównych sekcjach: wezwanie do Działania – Inspiracja – Zaangażowanie.

 

Ta pierwsza edycja Dnia Klimatu NEXUS była skoncentrowana pod względem operacyjnym, odpowiadając na główne wyzwania, szczegółowo opisując dotychczasowe sukcesy społeczności i dzieląc się jej inicjatywami. Wraz z uruchomieniem kilku „przykładów pilotażowych” w celu zdefiniowania działań, które należy podjąć na rzecz bardziej zrównoważonego przemysłu, NEXUS Climate Day opracowuje plan działania na rzecz zrównoważonego rozwoju przy aktywnym wsparciu kluczowych dostawców, w tym partnerów założycieli: Bosch, Delphi, Mahle, Mann & Hummel, Meyle, SKF, TotalEnergies i Valeo przy wsparciu Bilstein, Brembo, Elring, KYB, NTN i NRF.

 

Oczekiwanym rezultatem tej pierwszej edycji jest zbudowanie wspólnego planu promowania zrównoważonego rozwoju w społeczności NEXUS przez cały rok.

 

Kolejnym krokiem naprzód jest cyfrowa edycja Dnia Klimatu, która ma zostać wydana po Dniu Klimatu ONZ następnej jesieni; oraz wdrażanie nowych graczy w celu zdefiniowania zrównoważonych standardów NEXUS, przed kolejną fizyczną edycją każdego roku podczas NEXUS Business Forum 2024.

 

Gael Excribe, CEO NEXUS Automotive International 2020
Gael Excribe, CEO NEXUS Automotive International

Podczas tej pierwszej edycji zaprosiliśmy wielu wykwalifikowanych specjalistów i ekspertów do udziału, aby lepiej zrozumieć, dlaczego ślad węglowy i inicjatywy gospodarki o obiegu zamkniętym są teraz w centrum naszej działalności. Następnie podczas drugiej edycji Dnia Klimatycznego NEXUS w 2024 r. przedstawione zostaną kluczowe osiągnięcia, a także nowe propozycje i inicjatywy mające na celu pielęgnowanie planu działania i wzmocnienie naszego przywództwa na rzecz zrównoważonej przyszłości. W dłuższej perspektywie wspólnie odkryjemy naszą działalność na nowo – powiedział Gaël Escribe, dyrektor generalny NEXUS Automotive International.

 

Emmanuel Voguet
Emmanuel Voguet, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju NEXUS

Opracowaliśmy sześciokątny model zrównoważonego rozwoju NEXUS obejmujący gospodarkę o obiegu zamkniętym, ślad węglowy i łańcuch dostaw, zrównoważony warsztat, zrównoważony produkt, opakowanie i edukację / wzmocnienie pozycji. Opierając się na tym solidnym fundamencie, NEXUS stanie się kluczowym ogniwem operacyjnym zrównoważonego łańcucha dostaw w ramach motoryzacyjnego rynku wtórnego – dodał Emmanuel Voguet, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju NEXUS.

 

 

Źródło: NEXUS

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).