Pierwsze ładowarki EV Shella w Europie Środkowo-Wschodniej | MOTOFAKTOR

Pierwsze ładowarki EV Shella w Europie Środkowo-Wschodniej

person Adrian Januszkiewicz 10/01/2020

Shell otworzył na Węgrzech we współpracy z IONITY pierwszą w Europie Środkowej i Wschodniej stację ładowania wysokiej mocy.

Dodatkowo Shell udostępnia też pierwszy publiczny punkt ładowania w ramach usługi Shell Recharge — swojej globalnej marki ładowania pojazdów elektrycznych. Oba punkty umożliwią kierowcom ładowanie samochodów na stacjach Shell podczas długich podróży.

Cieszę się, że rozpoczynamy dzisiaj nowy rozdział w historii Shell Retail w Europie Środkowej i Wschodniej. Region ten wyróżnił się już innowacyjnością w dziedzinie paliw tradycyjnych w postaci uszlachetnionych gatunków Shell V-Power. Obecnie wkraczamy w nową epokę, oferując klientom niskoemisyjne paliwa transportowe. István Kapitány wiceprezes wykonawczy Shell Retail

 

Pierwsza stacja ładująca o wysokiej mocy Shell-IONITY powstała na Węgrzech przy autostradzie M7 w pobliżu Balatonu i pomoże użytkownikom samochodów elektrycznych w pokonywaniu dłuższych dystansów. Każdy z czterech punktów ładowania znajdujący się na stacji oferuje do 350 kW mocy. Ładowanie pojazdów nowej generacji przy użyciu ładowarek o wysokiej mocy trwa do 10–15 minut, czyli nawet trzy razy krócej niż w przypadku ładowarek dostępnych obecnie dla kierowców.

Cieszymy się z dalszej ekspansji naszej sieci w Europie Środkowej i Wschodniej we współpracy z Shell. Ładowarki IONITY są przygotowane na rozwój technologii akumulatorów i pojazdów elektrycznych w przyszłości. Nasza sieć umożliwi podróżowanie na dalekie odległości i pomoże w bezproblemowym przechodzeniu na samochody elektryczne. Marcus Groll dyrektor operacyjny IONITY

 

Do końca 2021 roku IONITY planuje wybudowanie łącznie 21 punktów ładowania na stacjach Shell w całej Europie Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce, Czechach, Słowenii oraz na Węgrzech i Słowacji.

 

Jednocześnie Węgry stają się piątym rynkiem Shell w Europie (i dziewiątym na świecie), na którym wprowadzana jest usługa Shell Recharge. Własna usługa Shell oferuje szybkie ładowanie z mocą 50 kW, które umożliwia zazwyczaj uzupełnienie energii akumulatora od 0% do 80% w ciągu około 30 minut. Na Węgrzech usługa ta została udostępniona na dwóch stacjach: na autostradzie M7, gdzie oferuje możliwość ładowania pojazdów elektrycznych kierowcom jadącym z Budapesztu w kierunku Słowenii i Chorwacji, a także na autostradzie M3. Obie stacje będą dla Shell pilotażowymi punktami ładowania pojazdów elektrycznych w tym regionie. Początkowa cena za sesję ładowania wyniesie 1925 HUF (około 25 PLN) i będzie obowiązywać po wstępnym okresie testowym. Liczba nawiązuje do roku założenia węgierskiej spółki Shell.

 

Shell stara się zaspokajać potrzeby klientów w zakresie ładowania pojazdów zarówno w domu, jak i w pracy oraz w podróży. Działania te są podyktowane przekonaniem, że dostęp do szybkich i niezawodnych rozwiązań do ładowania skłoni więcej osób do wyboru samochodów elektrycznych.

Węgry są obecnie najlepiej rozwiniętym rynkiem pojazdów elektrycznych w Europie Środkowej i Wschodniej, dlatego właśnie tutaj zaczęliśmy opracowywać i testować swoje rozwiązania. Nasze ambitne plany zakładają udostępnienie punktów ładowania pojazdów elektrycznych na 100 stacjach Shell Retail do końca roku 2021 w całym regionie, w ramach naszych własnych inwestycji lub we współpracy z partnerami. Oleksandr Koliakin dyrektor generalny ds. rynku detalicznego na Europę Środkową i Wschodnią w Shell

 

Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych to tylko jeden ze sposobów, w jakie Shell chce dostarczać więcej czystszej energii klientom na całym świecie. Firma zwiększa także wydajność tradycyjnych paliw i pracuje nad rozwojem niskoemisyjnych paliw dla transportu, takich jak wodór, biopaliwa i gaz ziemny, odpowiednio do możliwości w danym regionie.

 

Źródło: Shell

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).