Pierwsze efekty przejęcia Behr Hella Service przez Mahle | MOTOFAKTOR

Pierwsze efekty przejęcia Behr Hella Service przez Mahle

person Adrian Januszkiewicz 5/03/2020

Od czasu przejęcia Behr Hella Service przez Mahle centra logistyczne marki na całym świecie pracują intensywnie.

Przejęcie Behr Hella Service przez Mahle Aftermarket sprawiło m.in., że wzrósł popyt na ich sprężarki klimatyzacji.

 

Sprężarki klimatyzacji są sercem układu chłodniczego. Schładzają kabinę i kontrolują temperaturę prawdopodobnie najważniejszego elementu układu napędowego pojazdu elektrycznego: akumulatora. W końcu utrzymanie akumulatora trakcyjnego we właściwej temperaturze ma decydujący wpływ na żywotność, prędkość ładowania i zasięg pojazdu elektrycznego.

 

Silniki trakcyjne i elektronika mocy również muszą być chłodzone. To zmienia rolę sprężarki klimatyzacji. Chociaż wcześniej była odpowiedzialna za komfort w kabinie, teraz jest elementem układu napędowego, chroniąc go przed uszkodzeniem i zapewniając bezpieczeństwo operacyjne pojazdu.

 

Pojazdy elektryczne muszą korzystać ze sprężarek napędzanych elektrycznie, ponieważ pasek zębaty nie może być wykorzystywany jako napęd, jak w przypadku silnika spalinowego. Jednak pojazdy hybrydowe lub pojazdy z silnikiem spalinowym również korzystają ze sprężarek napędzanych elektrycznie, ponieważ można je eksploatować na żądanie, zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa i emisję CO2.

Rozszerzona funkcjonalność sprężarki klimatyzacji w obszarze e-mobilności oraz w pojazdach hybrydowych zwiększa znaczenie usługi klimatyzacji, tym samym zwiększając wolumen usług dla warsztatów. Do warsztatów należy informowanie kierowców pojazdów hybrydowych i elektrycznych o konsekwencjach awarii układu. Obejmują one od zmniejszonego zasięgu lub przestoju pojazdu do uszkodzonych elementów. Oczywiście wspieramy naszych klientów, dostarczając im materiały informacyjne, szkolenia oraz nasze sprawdzone usługi serwisowe i diagnostyczne w zakresie klimatyzacji. Olaf Henning wiceprezes i dyrektor generalny firmy Mahle Aftermarket

 

W 2020 roku, w rocznicę powstania, Mahle Aftermarket ma w swojej ofercie 1100 różnych sprężarek klimatyzacji.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).