Pierwsza konferencja menedżerów LKQ Europe zakończona sukcesem | MOTOFAKTOR

Pierwsza konferencja menedżerów LKQ Europe zakończona sukcesem

person Redakcja 25/07/2019

Opracowanie wspólnych strategii osiągnięcia sukcesu z myślą o klientach w obliczu zmian na aftermarkecie było głównym celem konferencji LKQ Europe.

Przedstawiciele LKQ Europe tak komentują to niezwykle udane i inspirujące wydarzenie, które miało miejsce w dniach 1-2 lipca br.: “Zatrudniając ponad 27 000 pracowników w 21 krajach Europy, LKQ Europe regularnie obsługuje 700 000 klientów poprzez sieć 1100 oddziałów. W 2018 r. firma osiągnęła przychody w wysokości około 4,6 mld euro.”

LKQ Europe, jako spółka zależna LKQ Corporation z siedzibą w USA, jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych na rynku motoryzacyjnym w Europie. LKQ Europe reprezentują renomowane grupy regionalne: Euro Car Parts, Sator Group, Rhiag Group, Elit, AutoKelly i STAHLGRUBER Group, a także specjalizująca się w recyklingu spółka Atracco. LKQ posiada również mniejszościowy udział w spółce Mekonomen ze Szwecji.

Mistrzostwo w zespole

Na pierwszą konferencję menedżerów LKQ Europe w Wembley zaproszono 250 dyrektorów najwyższego szczebla. Miejsce wydarzenia nie tylko przywołuje ducha pracy zespołowej i mistrzowskich zmagań. To właśnie w Wembley w roku 2011 rozpoczęła się europejska historia sukcesu LKQ.

 

Biorący udział w wydarzeniu goście honorowi – obecny Prezes Zarządu i Pierwszy Dyrektor Generalny korporacji LKQ Joe Holsten oraz Dyrektor Generalny Nick Zarcone dzielili się z uczestnikami swoimi cennymi uwagami. Sponsorami konferencji byli ważni partnerzy biznesowi LKQ Europe, m.in.: Schaeffler, Hella, Mahle, Varta.

Obecne trendy

Impulsem do organizacji konferencji była świadomość zmian zachodzących na rynku i potrzeba odpowiednio wcześniejszego przygotowania się na nie, w myśl Darwinowskiej zasady, że to nie najsilniejsze czy największe, ani nawet nie najinteligentniejsze gatunki wygrywają, ale te, które najlepiej potrafią stawiać czoła zmianom.

 

Uczestnicy konferencji dyskutowali nad najważniejszymi trendami i sposobami adaptacji do nich oraz możliwościami ich wykorzystania w ciągłym doskonaleniu oferty dla klientów LKQ. W opinii LKQ kluczowe zmiany obejmują: konsolidację rynku, strategie producentów pojazdów, pojawienie się nowych dystrybutorów skoncentrowanych na obecności w Internecie, rosnący niedobór wykwalifikowanych mechaników, przetwarzanie danych pojazdów i wpływ nowych technologii – od samochodów autonomicznych po pojazdy elektryczne.

 

Dyrektor Generalny LKQ Europe John Quinn podkreślił potrzebę konieczności zaakceptowania zmian:

Nie możemy zakładać, że nadchodzące lata będą takie same jak poprzednie, ponieważ obecnie zmiany zachodzą o wiele szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Trzeba zatem potrafić przewidzieć te zmiany i działać! W konieczności adaptacji do zachodzących zmian LKQ musi dostrzec dla siebie olbrzymią szansę dynamicznego kształtowania niezależnego rynku części zamiennych, z korzyścią dla naszych klientów, pracowników i akcjonariuszy. John Quinn Dyrektor Generalny LKQ Europe

Szansa, nie zagrożenie

Uczestnicy konferencji byli zgodni co do tego, że kluczem do sukcesu jest stawianie na pierwszym miejscu dobra klientów. Powinno się to odbywać przez udzielanie klientom pomocy w zrozumieniu zmieniającego się środowiska i strategicznym poruszaniu się po nieustannie ewoluującym rynku.

 

Arnd Franz, Dyrektor Operacyjny LKQ Europe, apelował do uczestników konferencji

Musimy zaoferować naszym klientom – warsztatom mechanicznym – wszystko, czego potrzebują do sukcesu w biznesie – serwis, wsparcie, sprzęt i szkolenia w zakresie zagadnień wynikających ze zmian technologii. Musimy rozwijać LKQ, aby móc zapewnić naszym klientom rozwiązania, które pozwolą im być konkurencyjnymi. Powinniśmy wspierać ich w sieciach logistycznych, które zapewnią im elastyczność i szybkość działania dla ich klientów. Musimy dostarczyć im rozwiązania, na których będą mogli polegać ich klienci końcowi. Arnd Franz Dyrektor Operacyjny LKQ Europe
Arnd Franz

Przede wszystkim ludzie

Gość honorowy konferencji Nick Zarcone, Dyrektor Generalny LKQ Corporation, zwrócił uwagę uczestników na fakt, że troska o pracowników będzie w przyszłości sprawą równie ważną jak potrzeby klientów.

Musimy przyciągnąć tych najbardziej utalentowanych, którzy podzielają nasze wartości. Powinniśmy też wesprzeć pracowników w przyjęciu nadchodzących zmian, jednocześnie nigdy nie tracąc z oczu klientów, którzy zawsze powinni pozostać w centrum uwagi. Nick Zarcone Dyrektor Generalny LKQ Corporation
Nick Zarcone

Joe Holsten, współzałożyciel i Prezes Zarządu LKQ Corporation, skorzystał z okazji, żeby podkreślić ważną rolę zaufania w relacjach. Jego słowa nabierają szczególnej wagi w kontekście obecności w LKQ najlepszych firm w sektorze, z których każda wnosi własną kulturę, po to, żeby wspólnie przenieść LKQ Europe na wyższy poziom – ‘One LKQ’ – ‘LKQ Razem’:

Zaufanie jest kluczem do bycia liderem w biznesie – zaufanie do siebie, dostawców, zarządzających najwyższego szczebla i zaufanie naszych klientów do nas. I właśnie to zaufanie musimy zdobywać każdego dnia. Joe Holsten współzałożyciel i Prezes Zarządu LKQ Corporation
Joe Holsten

Źródło: ELIT Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).