Philips RacingVision GT200 uhonorowany przez „Auto Express” | MOTOFAKTOR

Philips RacingVision GT200 uhonorowany przez "Auto Express"

person Redakcja 24/01/2023

Żarówki Philips RacingVision GT200 wygrały test magazynu "Auto Express" na rok 2023 i zdobyły prestiżową nagrodę Best Buy 2023.

 

Żarówka Philips RacingVision GT200 zadebiutowała jesienią 2000 roku i od tego czasu wyznacza poprzeczkę w swojej klasie, zdobywając prestiżowe nagrody. Najnowszą jest „Best Buy 2023” za zwycięstwo w mega teście żarówek „Auto Express”.

 

Przypomnijmy, że Philips RacingVision GT200, która oferuje do +200% jaśniejsze światło niż standard branżowy, została już oceniona jako „Best of Test” w teście lamp czołowych grupy Auto Plus i nazwana „Rekomendowanym Zakupem” w poprzednim teście przeprowadzonym przez „Auto Express”, a także otrzymywała wyróżnienie w edycjach „Best Buy” „Auto Express” zarówno w 2021 i 2022 roku.

 

Przyznając Philips RacingVision GT200 status „Best Buy”, „Auto Express” potwierdził, że żarówka ta uzyskała najwyższy wskaźnik Figure of Merit (łączny pomiar światła na 50 m i 75 m na światłach mijania) o około 10% w porównaniu do któregokolwiek z konkurentów. „Auto Express” po raz pierwszy uwzględnił w swojej ocenie również cenę zakupu i stwierdził, że Philips RacingVision GT200 to w tym kontekście „zwycięskie połączenie.”

 

„Auto Express” od dawna przyznaje, że produkty motoryzacyjne Philips są pionierami postępu technologicznego w sektorze oświetlenia samochodowego. Nazwę Philips można znaleźć na prawie każdej większej innowacji w oświetleniu samochodowym w ciągu ostatnich stu lat: żarówkach halogenowych, oświetleniu ksenonowym, a ostatnio także w oświetleniu LED.

 

W tym roku najbardziej szanowany test żarówek w branży brytyjskiej wykazał kolejną zaletę żarówek Philips. Była nią wzorowa powtarzalność parametrów świecenia między każdą testowaną parą żarówek.

 

Powtarzalność jakościowa wszystkich żarówek produkowanych przez Philips jest jednym z kluczowych standardów. Philips jest wiodącym dostawcą oryginalnego wyposażenia (OE) dla producentów pojazdów na całym świecie, a to zobowiązuje do zachowania najwyższej możliwej powtarzalności parametrów światła zarówno w zakresie jasności, zasięgu, jak i temperatury barwowej.

 

Fabryki Lumileds produkują żarówki halogenowe i ksenonowe Philips na rynek wtórny na tych samych liniach produkcyjnych — i zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami jakości — co żarówki OE. Każdy produkt jest sprawdzany ponad 30 razy przed opuszczeniem fabryki. Nic zatem dziwnego, że wynik PPM Philips (ang. Parts Per Milion, oznacza ilość wyprodukowanych wadliwych/niezgodnych części, które przypadają na milion wyprodukowanych sztuk), okazał się najlepszy w swojej klasie.

Sukces dzięki unikalnej konstrukcji

Żarówki Philips RacingVision GT200 mają wyczynowe parametry, ale można je legalnie i bezpiecznie używać na drogach publicznych. Dzięki bardzo wydajnej wiązce światła sięgającej 80 metrów dalej niż minimalna długość określona przepisami, żarówki Philips RacingVision GT200 pozwalają kierowcom widzieć znacznie większy obszar przed sobą, co w oczywisty sposób poprawia bezpieczeństwo jazdy.

 

Technologia zastosowana w żarówkach Philips RacingVision GT200 plasuje je w ścisłej czołówce dostępnych na rynku żarówek halogenowych. Szkło kwarcowe Diamond Precision zapewnia większą moc światła w granicach przepisów i gwarantuje ostrą linię odcięcia, aby nie oślepiać innych uczestników ruchu drogowego. Philips RacingVision GT200 zapewnia również lepszą jasność w całym obszarze rzucanego światła.

 

Dodatkową zaletą jest tradycyjne już, stosowane w żarówkach Philips szkło kwarcowe, które zapewnia większą odporność na szok termiczny, wydłuża trwałość żarówki i umożliwia zastosowanie wyższego ciśnienia gazów wewnątrz bańki. Godna odnotowania jest także zwiększona absorpcja promieniowania UV, która chroni reflektor przed przebarwieniami.

 

Testy „Auto Express” są wzorcem w Wielkiej Brytanii, a przyznanie statusu Best Buy na rok 2023 jest kolejnym świadectwem nieprzemijającej jakości Philips RacingVision GT200.

 

Zaawansowane technologicznie oświetlenie samochodowe Philips już od ponad 100 lat cieszy się uznaniem w branży. Produkty Philips o jakości OE są projektowane i opracowywane zgodnie ze ścisłymi procesami kontroli jakości (w tym obowiązującymi normami ISO). Philips RacingVision GT200 jest zgodny z modelami samochodów wszystkich wiodących marek, m.in. takich jak Audi, BMW, Ford, GM, Toyota i Volkswagen. Philips RacingVision GT200 jest dostępny w typach H4 i H7.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).