Philips podejmuje kolejne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa | MOTOFAKTOR

Philips podejmuje kolejne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa

person Redakcja 14/06/2019

Tegoroczna ekspozycja Philips na branżowych targach ProfiAuto Show, to nie tylko oświetlenie do pojazdów mechanicznych i lampy robocze.

W ramach szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze, zwiedzający mogli uczestniczyć w praktycznym kursie z udzielania pierwszej pomocy.

 

Bez wątpienia oświetlenie jest fundamentem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Philips na tej płaszczyźnie ma ponad stuletnie doświadczenie, jednym z efektów jest opracowanie i wdrożenie do seryjnej produkcji ksenonów. Oprócz nich trzon sprzedaży wciąż stanowią żarówki halogenowe, zaś ich współczesna alternatywa w postaci wydajniejszych retrofitów LED dynamicznie zyskuje na popularności.

 

Pośrednio wpływ na bezpieczeństwo na drodze, na przykład poprzez cechy użytkowe, można przypisać oferowanym przez Philips lampom roboczym. Po pierwsze wysokiej jakości diody LED efektywniej oświetlają mechanikowi miejsce naprawy samochodu. Po drugie, emitowane przez nie białe światło, jest naturalne dla ludzkiego oka. Dzięki temu nawet po kilku godzinach pracy nie następuje efekt zmęczenia wzroku, a przecież pracownik warsztatu to także kierowca, rowerzysta czy pieszy.

Działania Philips od zawsze koncentrują się na kwestiach związanych z podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa na drodze. Dziś wspólny cel w tym kierunku wyznacza Wizja Zero i choć zrobiono już wiele, to wciąż nie jesteśmy w stanie zapobiec wszystkim zachowaniom i sytuacjom. Ale będąc świadkiem zdarzenia drogowego mamy obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanym. Wystarczy do tego powiadomienie służb ratunkowych, jednak w sytuacji gdy liczy się każda minuta, bardzo ważna jest umiejętność podjęcia skutecznej reanimacji. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

W praktyce bywa z tym różnie. Chociaż o zasadach udzielania pierwszej pomocy słyszał niemal każdy, wiele osób nie miało okazji do ćwiczeń praktycznych. Philips otworzył taką możliwość przed uczestnikami ProfiAuto Show 2019. I jak się okazało, było to jedno z cieszących się największym zainteresowaniem miejsc na targach.

 

Ćwiczenia prowadzone były przez ratowników z Fundacji Jednym Śladem. Na co dzień, z wykorzystaniem motoambulansów, zajmują się między innymi patrolowaniem warszawskich ulic. W sytuacji zagrożenia i miejskich korków, to właśnie motocykl pozwala na najszybsze dotarcie w miejsce zdarzenia służbom ratunkowym. Innym przykładem jest wykorzystanie go do transportu krwi.

Zainteresowanie udziałem w kursie pierwszej pomocy przerosło nasze przewidywania. Uczestniczyły w nich pojedyncze osoby, jak i całe rodziny z dziećmi. Utwierdziło nas to w przekonaniu, jak wciąż duża jest potrzeba na organizowanie takich szkoleń. Zarówno z wykorzystaniem metody usta-usta, jak i defibrylatora. Planujemy już kolejne akcje, z pełnym przekonaniem, że zasady warto znać, ale w życiu lepiej nie mieć sytuacji do ich wykorzystania. Wioletta Pasionek

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).