Philippe Colpron nowym szefem ZF Aftermarket | MOTOFAKTOR

Philippe Colpron nowym szefem ZF Aftermarket

Od 1 stycznia 2021 r. Philippe Colpron przejmie obowiązki wiceprezesa wykonawczego jako szef działu rynku części zamiennych ZF.

Colpron mimo objęcia nowej funkcji równolegle będzie nadal kierował Fleet Solutions – działalnością działu Commercial Vehicle Control Systems ZF (dawniej WABCO) . Deklaruje on gotowość do przewidywania przyszłej ewolucji i wymagań sektora, rozszerzania szerokiej oferty ZF Aftermarket i wprowadzania innowacji w rozwiązaniach zorientowanych na klienta. Jako cel stawia sobie proaktywne wspieranie klientów poprzez bezprecedensowe zmiany w branży motoryzacyjnej.

Przyszłość motoryzacji jest inteligentna z alternatywnymi koncepcjami napędu, połączonymi pojazdami i autonomiczną jazdą, a także radykalnie zmieniającymi się oczekiwaniami klientów. ZF Aftermarket chce potraktować tę transformację jako okazję do silnego połączenia się z naszymi klientami i dalszego rozwijania połączenia szerokiego portfolio produktów i rozwiązań, globalnej sieci usług i celowych rozwiązań cyfrowych, kształtując rynek wtórny dla mobilności nowej generacji w zrównoważonym społeczeństwie.

- Philippe Colpron

 

Po różnych stanowiskach kierowniczych w Valeo, Philippe Colpron rozpoczął karierę w byłym WABCO w 2007 roku jako dyrektor ds. Zaopatrzenia strategicznego. Od 2010 r. obejmował różne najwyższe stanowiska kierownicze na rynku posprzedażowym, aby wdrożyć zwinną, globalną organizację z wyjątkową bliskością rynku i rozwijać nowe rozwiązania cyfrowe dla połączonych ekosystemów, aby mobilność nowej generacji doprowadziła do zerowej liczby wypadków, znacznych oszczędności paliwa i wydajności operacyjnej.

 

W 2018 roku Philippe Colpron został następnie powołany na stanowisko kierownicze w dziale Global Fleet Solutions Hub, przejmując własność dwóch najbardziej dynamicznych biznesów WABCODigital Customer Services i Aftermarket – uformowanych w jedną organizację Fleet Solutions.

 

Poprzednik Philippe’a Colprona, Helmut Ernst, przejmie rolę „Aftermarket Affairs” od 1 stycznia 2021 r., reprezentując ZF w wybranych stowarzyszeniach na rynku posprzedażowym, kierując projektami strategicznymi i wspierając w 2021 r. proces wdrażania nowego szefa ZF Aftermarket.

Helmut Ernst zdefiniował i wdrożył nową organizację ZF Aftermarket po transakcji TRW. Ta udana integracja i dalszy rozwój naszej działalności na rynku posprzedażowym są istotną podstawą przyszłego wzrostu. Dziękujemy mu za ciągłe promowanie zmian, kiedy tylko jest to konieczne, a teraz odegra kluczową rolę w zapewnieniu bezproblemowego przekazania roli kierowniczej. Automotive Aftermarket przechodzi dramatyczne zmiany wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów, przyspieszeniem innowacji technologicznych i zmianami siły konkurencyjnej. Dzięki Philippe'owi Colpronowi mogliśmy zyskać doświadczonego, znanego na całym świecie lidera, który szybko zaakceptował te trendy i realizuje wizję ZF dotyczącą bezpiecznej i zrównoważonej mobilności, a także naszej technologii, która stoi na czele cyfryzacji. Szybko rozwinie naszą działalność posprzedażową pod kątem mobilności nowej generacji, kierując się ścisłą orientacją na klienta w firmie ZF.

członek zarządu ZF odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku i Indii, technologię podwozi samochodowych i rynek wtórny - dr Holger Klein

 

Źródło: ZF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).