Philipp Grosse Kleimann na czele działu Aftermarket Grupy MAHLE | MOTOFAKTOR

Philipp Grosse Kleimann na czele działu Aftermarket Grupy MAHLE

Philipp Grosse Kleimann od 1 sierpnia 2023 r. będzie nowym szefem jednostki biznesowej Aftermarket i członkiem komitetu zarządzającego MAHLE.
5/05/2023

 

 

 

Grosse Kleimann na nowym stanowisku będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu.

 

Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy Mahle 15.09.2022
Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy MAHLE, Fot. MAHLE

Philipp Grosse Kleimann ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze motoryzacyjnym i mobilności, dogłębną wiedzę na temat działalności usługowej i warsztatowej oraz przedsiębiorcze podejście – powiedział Arnd Franz, prezes zarządu i dyrektor generalny MAHLE.

 

Grosse Kleimann zastępuje Olafa Henninga, który z powodzeniem kierował jednostką biznesową od 2014 roku i opuścił Grupę pod koniec kwietnia na własną prośbę, aby podjąć nowe wyzwania zawodowe.

 

Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać usługi Philippa Grosse’a Kleimanna dla MAHLE Group. Na swoim nowym stanowisku w MAHLE będzie rozwijał nowe modele biznesowe rynku wtórnego oparte na danych i odegra kluczową rolę w kształtowaniu obecnej transformacji naszej Grupy – powiedział dyrektor generalny Arnd Franz.

 

Philipp Grosse Kleimann, urodzony w Stuttgarcie, posiada dyplom z administracji biznesowej. Karierę rozpoczął w 1996 roku w Grupie Daimler, gdzie stał się odpowiedzialny za globalny dział części zamiennych i warsztatów. W 2008 roku został mianowany Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu jako Członek Zarządu brytyjskiego producenta samochodów sportowych Aston Martin Lagonda. W 2010 roku Grosse Kleimann został mianowany partnerem Roland Berger Strategy Consultants, gdzie później został starszym partnerem doradzającym międzynarodowym klientom w globalnym Automotive Competence Center. Zanim dołączył do jednostki biznesowej SIEMENS ADVANTA, Grosse Kleimann rozwijał i monetyzował innowacyjne koncepcje mobilności jako członek zarządu ERGO Mobility Solutions. Był wówczas dyrektorem handlowym start-upu Caroobi, platformy warsztatowej. Od 2020 roku Grosse Kleimann jest starszym wiceprezesem odpowiedzialnym za jednostkę biznesową Automotive & New Mobility firmy SIEMENS ADVANTA CONSULTING, która świadczy usługi doradcze dla firm z sektora w takich tematach, jak transformacja cyfrowa, zrównoważony rozwój i elektryfikacja, a także rozwój indywidualnych aplikacji technicznych i rozwiązań programowych.

 

Jestem pasjonatem rynku wtórnego — powiedział Philipp Grosse Kleimann – Moim celem i zadaniem będzie aktywne dążenie do przekształcenia MAHLE Aftermarket w cyfrową, zrównoważoną i wysoce konkurencyjną organizację. Z niecierpliwością czekam na podjęcie tych wyzwań wraz z zespołem MAHLE i kontynuację udanej pracy mojego poprzednika Olafa Henninga.

 

Dyrektor generalny Arnd Franz pochwalił zaangażowanie Olafa Henninga w MAHLE:

 

Olaf Henning, szef działu Aftermarket Grupy MAHLE do 30 kwietnia 2023 r.
Olaf Henning opuścił Grupę MAHLE na własne życzenie pod koniec kwietnia 2023 roku, aby realizować nowe cele zawodowe, Fot. Grupa MAHLE

W imieniu całego zarządu i zespołu Aftermarket chciałbym podziękować Olafowi Henningowi za jego znakomitą pracę na czele jednostki biznesowej Aftermarket. Na tle transformacji w naszej branży pozycjonował tę tak ważną dla naszej grupy jednostkę biznesową w sposób zorientowany na przyszłość, a także osiągnął znakomite wyniki w trudnych fazach, takich jak pandemia Covid. Olafowi Henningowi składamy najlepsze życzenia zarówno dotyczące jego przyszłych planów zawodowych, jak i życia prywatnego.

 

Źródło: MAHLE

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).