Philipp Grosse Kleimann na czele działu Aftermarket Grupy MAHLE | MOTOFAKTOR

Philipp Grosse Kleimann na czele działu Aftermarket Grupy MAHLE

person Redakcja 5/05/2023

Philipp Grosse Kleimann od 1 sierpnia 2023 r. będzie nowym szefem jednostki biznesowej Aftermarket i członkiem komitetu zarządzającego MAHLE.

 

 

 

Grosse Kleimann na nowym stanowisku będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu.

 

Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy Mahle 15.09.2022
Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy MAHLE, Fot. MAHLE

Philipp Grosse Kleimann ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze motoryzacyjnym i mobilności, dogłębną wiedzę na temat działalności usługowej i warsztatowej oraz przedsiębiorcze podejście – powiedział Arnd Franz, prezes zarządu i dyrektor generalny MAHLE.

 

Grosse Kleimann zastępuje Olafa Henninga, który z powodzeniem kierował jednostką biznesową od 2014 roku i opuścił Grupę pod koniec kwietnia na własną prośbę, aby podjąć nowe wyzwania zawodowe.

 

Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać usługi Philippa Grosse’a Kleimanna dla MAHLE Group. Na swoim nowym stanowisku w MAHLE będzie rozwijał nowe modele biznesowe rynku wtórnego oparte na danych i odegra kluczową rolę w kształtowaniu obecnej transformacji naszej Grupy – powiedział dyrektor generalny Arnd Franz.

 

Philipp Grosse Kleimann, urodzony w Stuttgarcie, posiada dyplom z administracji biznesowej. Karierę rozpoczął w 1996 roku w Grupie Daimler, gdzie stał się odpowiedzialny za globalny dział części zamiennych i warsztatów. W 2008 roku został mianowany Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu jako Członek Zarządu brytyjskiego producenta samochodów sportowych Aston Martin Lagonda. W 2010 roku Grosse Kleimann został mianowany partnerem Roland Berger Strategy Consultants, gdzie później został starszym partnerem doradzającym międzynarodowym klientom w globalnym Automotive Competence Center. Zanim dołączył do jednostki biznesowej SIEMENS ADVANTA, Grosse Kleimann rozwijał i monetyzował innowacyjne koncepcje mobilności jako członek zarządu ERGO Mobility Solutions. Był wówczas dyrektorem handlowym start-upu Caroobi, platformy warsztatowej. Od 2020 roku Grosse Kleimann jest starszym wiceprezesem odpowiedzialnym za jednostkę biznesową Automotive & New Mobility firmy SIEMENS ADVANTA CONSULTING, która świadczy usługi doradcze dla firm z sektora w takich tematach, jak transformacja cyfrowa, zrównoważony rozwój i elektryfikacja, a także rozwój indywidualnych aplikacji technicznych i rozwiązań programowych.

 

Jestem pasjonatem rynku wtórnego — powiedział Philipp Grosse Kleimann – Moim celem i zadaniem będzie aktywne dążenie do przekształcenia MAHLE Aftermarket w cyfrową, zrównoważoną i wysoce konkurencyjną organizację. Z niecierpliwością czekam na podjęcie tych wyzwań wraz z zespołem MAHLE i kontynuację udanej pracy mojego poprzednika Olafa Henninga.

 

Dyrektor generalny Arnd Franz pochwalił zaangażowanie Olafa Henninga w MAHLE:

 

Olaf Henning, szef działu Aftermarket Grupy MAHLE do 30 kwietnia 2023 r.
Olaf Henning opuścił Grupę MAHLE na własne życzenie pod koniec kwietnia 2023 roku, aby realizować nowe cele zawodowe, Fot. Grupa MAHLE

W imieniu całego zarządu i zespołu Aftermarket chciałbym podziękować Olafowi Henningowi za jego znakomitą pracę na czele jednostki biznesowej Aftermarket. Na tle transformacji w naszej branży pozycjonował tę tak ważną dla naszej grupy jednostkę biznesową w sposób zorientowany na przyszłość, a także osiągnął znakomite wyniki w trudnych fazach, takich jak pandemia Covid. Olafowi Henningowi składamy najlepsze życzenia zarówno dotyczące jego przyszłych planów zawodowych, jak i życia prywatnego.

 

Źródło: MAHLE

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).