PGM ze statusem Krajowego Klastra Kluczowego | MOTOFAKTOR

PGM ze statusem Krajowego Klastra Kluczowego

person Redakcja 13/09/2019

Polska Grupa Motoryzacyjna została przyjęta przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii do grona Krajowych Klastrów Kluczowych.

Status Krajowych Klastrów Kluczowych przyznawany jest klastrom o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki, które jednocześnie charakteryzują się wysoką konkurencyjnością międzynarodową. Aktualnie taki tytuł posiada tylko 15 klastrów z całej Polski, reprezentujących różne branże (np. lotnictwo, ICT, zdrowie, infrastruktura, gospodarka odpadowa, itd.). Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

 

Polska Grupa Motoryzacyjna to ogólnopolska organizacja zrzeszająca polskich producentów części i komponentów do samochodów. Aktualnie w organizacji jest ponad 30 firm produkcyjnych, o różnym profilu działania i różnej skali, które łącznie zatrudniają ponad 6000 pracowników i generują obroty na poziomie ok. 3 mld zł. Dzięki efektywnemu wykorzystywaniu synergii i skali, PGM stwarza swoim członkom możliwość wymiany najlepszych praktyk, wzajemnego polecania się u swoich kluczowych klientów, wspólnego ofertowania czy optymalizowania kosztów poprzez organizowanie grupowych zakupów. Regularnie organizowane spotkania kadry zarządzającej w zakładach produkcyjnych członków PGM sprzyjają lepszemu poznawaniu swoich kompetencji i budowaniu wzajemnego zaufania.

Udana polityka klastrowa to polityka otwartości i współpracy, a ta wymaga autentycznego współdziałania pomiędzy ministerstwami, samorządami, przy aktywnym zaangażowaniu samych środowisk klastrowych. Dlatego nie jest przypadkiem, że nadanie statusu krajowych klastrów kluczowych odbywa się podczas Szczytu Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej – konferencji łączącej różne środowiska i perspektywy. Jadwiga Emilewicz minister przedsiębiorczości i technologii
Uzyskanie statusu Krajowego Kluczowego Klastra to kamień milowy w rozwoju Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Współczesna motoryzacja, oparta o badania, rozwój i innowacje musi szukać współpracy i integracji wielu różnych kompetencji i różnych środowisk. Kluczem jest struktura klastrowa, w ramach której od samego początku powstania naszej organizacji, umożliwiamy nawiązywanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, instytucjami badawczymi, a także organizacjami pozarządowymi czy administracją publiczną. Adam Sikorski prezes PGM

 

Źródło: Polska Grupa Motoryzacyjna

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).