PGM działa już 3 lata | MOTOFAKTOR

PGM działa już 3 lata

person Redakcja 12/11/2019

Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) świętuje trzeci rok działalności i podsumowuje swoje osiągnięcia, w tym otrzymanie statusu Krajowego Klastra Kluczowego.

Właśnie mijają trzy lata od pierwszego, założycielskiego spotkania Członków Stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM), które odbyło się 9 listopada 2016 roku w Sędziszowie Małopolskim. Założycieli było siedmiu, a obecnie stowarzyszenie liczy 36 członków i każdego roku powiększa się o kilku kolejnych.

 

Warto przypomnieć, że stowarzyszenie zostało powołane w celu wspierania krajowych producentów części dla szeroko rozumianego przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego wśród sukcesów stowarzyszenia można wymienić umożliwienie 8 polskim firmom uzyskania statusu dostawcy dla fabryk Hyundai w Czechach oraz Kia na Słowacji, czy zdobycie dla 6 zrzeszonych członków PGM certyfikatów, pozwalających na produkowanie części zamiennych sygnowanych marką należącą do koncernu Toyota Tsusho Corporation. Niezwykle ważnym wydarzeniem w rozwoju organizacji było uzyskanie przez PGM od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Dzięki temu stowarzyszenie znalazło się w elitarnym gronie zaledwie kilkunastu organizacji, które mają istotny wpływ na polską gospodarkę.

Uzyskanie statusu Krajowego Kluczowego Klastra to kamień milowy w rozwoju Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Współczesna motoryzacja, oparta o badania, rozwój i innowacje musi szukać współpracy i wsparcia różnych środowisk, a Klaster Kluczowy ułatwi nam nawiązywanie współpracy organizacji oraz poszczególnych jej członków z instytucjami badawczymi, innymi klastrami oraz z administracją publiczną. Adam Sikorski prezes PGM

 

Od początku działalności PGM, przedstawicielom stowarzyszenia udało się wziąć udział w ponad 200 różnych eventach, na których Polska Grupa Motoryzacyjna była promowana. Można do nich zaliczyć wszelkiego rodzaju targi, konferencje, sympozja czy spotkania grup biznesowych. Stowarzyszenie szuka dla polskich producentów części samochodowych okazji na pozyskanie kontraktów z fabrykami motoryzacyjnymi na całym świecie i dlatego jest obecne na takich imprezach jak: Auto China, Automechanika (Dubai, Mexico, Moscow, Las Vegas, Szanghaj, Johannesburg), SmartCity Ukraine, CIIE China International Import Expo, czy Polska Misja Gospodarcza w Tokio.

 

Raz na kwartał stowarzyszenie organizuje także spotkania dla prezesów i właścicieli firm zrzeszonych w Polskiej Grupie Motoryzacyjnej, na których mogą oni wymieniać się swoimi doświadczeniami, wzajemnie inspirować oraz rozmawiać o konkretnych pomysłach na współpracę.

 

Źródło: PGM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).