PGM będzie szukać dostawców dla Hyundaia | MOTOFAKTOR

PGM będzie szukać dostawców dla Hyundaia

person Adrian Januszkiewicz 23/10/2018

PGM pomoże Hyundaiowi Czechy i Kia Słowacja znaleźć nowych dostawców części i komponentów m.in. w Polsce.

Inicjatywie patronuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu. W ramach nowej globalnej strategii lokalizacji dostawców, właściciel marek Hyundai i Kia, Hyundai Motor Group, poszukuje nowych partnerów biznesowych produkujących części samochodowe. W Europie chciałby nawiązać bliższą współpracę z dostawcami z Polski, Czech i Słowacji. Stąd też decyzja o ścisłej kooperacji z Polską Grupą Motoryzacyjną, która wspiera rodzimych przedsiębiorców w pozyskiwaniu partnerów biznesowych. Zgodnie z porozumieniem PGM będzie poszukiwać w Polsce dla Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC)Kia Motors Slovakia (KMS) nowych dostawców części i komponentów.

Dla naszych partnerów, lokalizacja i rozwinięty przemysł motoryzacyjny to najważniejsze korzyści ze współpracy z dostawcami z Polski. Bartosz Mielecki Dyrektor Zarządzający Polskiej Grupy Motoryzacyjnej

 

Z przekazanej przez PGM listy Hyundai i Kia już wybrały 22 firmy z Polski. Przy wyborze koncern kierował się w szczególności bliską lokalizacją zakładów produkcyjnych, wysoką jakością produkowanych części i komponentów oraz ich konkurencyjnością. Brał też pod uwagę możliwość dostarczania kompletnych produktów oraz gwarancję współpracy z fabrykami Hyundai i Kia w kontekście wolumenu, także w skali globalnej.

 

Spotkania B2B z przedstawicielami wybranych zakładów produkcyjnych odbędą się w połowie listopada 2018 r. w Ostravie. Współorganizatorem seminarium jest Polska Grupa Motoryzacyjna.

Polska jest lokalnym liderem w produkcji części i komponentów, a sam sektor motoryzacyjny stał się jedną z głównych gałęzi przemysłu w Polsce. Statystycznie odpowiada on za ponad 11 proc. łącznej wartości produkcji przemysłowej. Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspiera rozwój tego sektora nad Wisłą, jak również energiczne inicjatywy podejmowane przez organizacje branżowe. Z tego powodu zdecydowaliśmy o objęciu przedsięwzięcia PGM i Hyundai patronatem. Grzegorz Gałczyński Specjalista ds. Branży Motoryzacyjnej w PAIH

 

W 2020 roku HMMC ma uruchomić w Czechach produkcję pojazdów elektrycznych. Z kolei produkcję baterii do tego typu pojazdów już wkrótce rozpocznie pod Wrocławiem inna koreańska firma – LG Chem.

 

Źródło: PGM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).