Peugeot 208 „Samochodem roku 2020” | MOTOFAKTOR

Peugeot 208 "Samochodem roku 2020"

W poniedziałek 2 marca w Genewie nowy Peugeot 208 został wybrany Samochodem Roku 2020 przez jury składające się z 60 europejskich dziennikarzy samochodowych.

Członkowie jury nagrodzili w ten sposób szeroką gamę silników, która daje klientom możliwość wyboru między elektrycznymi, benzynowymi i wysokoprężnymi jednostkami napędowymi. Jury doceniło również wyrazistą stylistykę i zaawansowane technologie nowego 208.

 

Samochód odniósł ogromny sukces rynkowy i został pierwszym Peugeot z „serii 2”, który zdobył ten prestiżowy tytuł. Jest to szósty model marki, który został wybrany „Samochodem Roku”.

 

Stylistyka modelu 208, z reflektorami typu LED z charakterystycznym układem przypominającym potrójny ślad pazurów, oddaje DNA marki. Wyraziste nadkola i tylne błotniki nawiązują do kultowej wersji Peugeot 205 „Sacré numéro”.

 

Peugeot i-Cockpit 3D z wyświetlaczem umieszczonym na linii wzroku kierowcy, kompaktową kierownicą i ekranem dotykowym to przykład innowacyjnego rozwiązania, które nie tylko jest estetyczne, ale przede wszystkim mogącego zwiększyć bezpieczeństwo.

 

Sukces rynkowy został zwieńczony nagrodą „Car of the Year 2020”. Prawie 110 000 klientów kupiło nowego 208 od czasu jego wejścia na rynek europejski w październiku. Elektryczne wersje stanowią 15% sprzedaży modelu. We Francji nowy Peugeot 208 prowadzi pod względem liczby zarejestrowanych nowych samochodów osobowych na koniec lutego 2020 roku.

 

Źródło: Peugeot

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).