Peugeot 208 „Samochodem roku 2020” | MOTOFAKTOR

Peugeot 208 "Samochodem roku 2020"

person Adrian Januszkiewicz 3/03/2020

W poniedziałek 2 marca w Genewie nowy Peugeot 208 został wybrany Samochodem Roku 2020 przez jury składające się z 60 europejskich dziennikarzy samochodowych.

Członkowie jury nagrodzili w ten sposób szeroką gamę silników, która daje klientom możliwość wyboru między elektrycznymi, benzynowymi i wysokoprężnymi jednostkami napędowymi. Jury doceniło również wyrazistą stylistykę i zaawansowane technologie nowego 208.

 

Samochód odniósł ogromny sukces rynkowy i został pierwszym Peugeot z „serii 2”, który zdobył ten prestiżowy tytuł. Jest to szósty model marki, który został wybrany „Samochodem Roku”.

 

Stylistyka modelu 208, z reflektorami typu LED z charakterystycznym układem przypominającym potrójny ślad pazurów, oddaje DNA marki. Wyraziste nadkola i tylne błotniki nawiązują do kultowej wersji Peugeot 205 „Sacré numéro”.

 

Peugeot i-Cockpit 3D z wyświetlaczem umieszczonym na linii wzroku kierowcy, kompaktową kierownicą i ekranem dotykowym to przykład innowacyjnego rozwiązania, które nie tylko jest estetyczne, ale przede wszystkim mogącego zwiększyć bezpieczeństwo.

 

Sukces rynkowy został zwieńczony nagrodą „Car of the Year 2020”. Prawie 110 000 klientów kupiło nowego 208 od czasu jego wejścia na rynek europejski w październiku. Elektryczne wersje stanowią 15% sprzedaży modelu. We Francji nowy Peugeot 208 prowadzi pod względem liczby zarejestrowanych nowych samochodów osobowych na koniec lutego 2020 roku.

 

Źródło: Peugeot

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).