Petronas Urania - oleje syntetyczne do pojazdów ciężarowych | MOTOFAKTOR

Petronas Urania - oleje syntetyczne do pojazdów ciężarowych

person Adrian Januszkiewicz 16/03/2021

Petronas wprowadził nową gamę olejów silnikowych Urania opracowanych na bazie autorskiej technologii StrongTech.

Nowe produkty w ofercie Urania z technologią StrongTech są zaprojektowane tak, aby silniki, które smarują, zachowały moc na lata. Dzięki wyjątkowo silnym łańcuchom molekularnym oleje Urania mają nie ulegać utlenianiu i zapobiegać tworzeniu się sadzy, zapewniając tym samym optymalną lepkość w każdych warunkach podczas całej eksploatacji. Oleje Urania chronić mają również przed zużyciem i degradacją w wysokich temperaturach, a to oznacza stabilne parametry oleju między wymianami, w efekcie czego silniki mają dłuższą żywotność przy zachowaniu maksymalnej wydajności, a firmy przewozowe zachowują rentowność.

 

Bardziej wytrzymały olej ma zmniejszać skutki kontaktu metal-metal w silniku – nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach. Ograniczać ma on także tworzenie się osadów, świetnie rozpraszać sadzę, a także przeciwdziałać utlenianiu i utracie lepkości pod wpływem ciepła lub ścinania. Rezultatem ma być większa żywotność silnika, większy moment obrotowy i moc, a także szybsza reakcja na pedał gazu. Tego wszystkiego bardzo potrzebują użytkownicy i operatorzy dużych flot transportowych.

 

Nowoczesne oleje Urania to też oleje niskopopiołowe współpracujące z systemami emisji spalin, w tym filtrami cząstek stałych, systemami SCR i EGR. Dzięki tej współpracy pojazdy mogą pokonywać długie dystanse w ekstremalnych warunkach niezależnie od stylu jazdy. Dzięki niższemu zużyciu paliwa pojazd emitować ma również mniej zanieczyszczeń. Całkowite koszty eksploatacji są obniżone, a przebiegi między kolejnymi wymianami oleju wydłużone.

 

Nowa gama olejów PETRONAS Urania jest odpowiedzią na rosnące wymagania otoczenia rynkowego – konieczność zmniejszania emisji, budowania przewagi konkurencyjnej przewoźników dzięki dłuższej i sprawniej funkcjonującej flocie oraz obniżaniu kosztów eksploatacji pojazdów.

 

Flagowe produkty z nowej linii PETRONAS Urania:

 

PETRONAS Urania 5000 ECO 5W-20 jest jednym z nielicznych tak wysokiej klasy produktów na rynku o klasie lepkości SAE 5W-20 z dopuszczeniami MAN M 3977 dla nowoczesnych silników dostosowanych do surowych norm EuroVI wyposażonych w systemy oczyszczania spalin. Niskopopiołowa formulacja ma doskonale chronić układy oczyszczania spalin takich jak DPF i DOC oraz skutecznie neutralizować kwaśne produkty spalania, zapobiegając także korozji silnika.

 

 

 

PETRONAS Urania 5000 LSF olej wielozadaniowy ma pozwalać utrzymać pojazdy w gotowości, jednocześnie znacznie obniżając koszty eksploatacji poprzez zapewnienie stabilnego poziomu lepkości i optymalnego smarowania, co zapobiega awariom. Olej ten zapewniać ma dłuższe przebiegi między wymianami oleju i wydłużoną żywotność silnika dzięki ochronie układów oczyszczania spalin, takich jak DPF i DOC. Posiada też dopuszczenia MB-Approval 228.61, spełnia wymagania DH-2 Cummins CES 20087 Detroit Diesel DFS93K.

 

Źródło: Petronas

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).