Petronas i Karolina Pilarczyk rozpoczęli współpracę | MOTOFAKTOR

Petronas i Karolina Pilarczyk rozpoczęli współpracę

person Adrian Januszkiewicz 8/04/2020

W sezonie 2020 jedna z najlepszych zawodniczek, startujących w driftingu – Karolina Pilarczyk – będzie wspierana przez markę Petronas.

Logo Petronasa na samochodach czy kombinezonie to oczywiście nie wszystko – Karolina Pilarczyk we wszystkich swoich samochodach będzie stosować olej Petronas Syntium. Ze względu na ekstremalne obciążenia, jakim jest poddawany silnik podczas zawodów driftingowych, wybór padł na olej Syntium Racer 10W-60.

 

Przy jego tworzeniu przydały się doświadczenia, zebrane przez Petronas podczas wyścigów, w tym Formule 1 i innych dyscyplinach motorsportu. W pełni syntetyczny olej Syntium Racer 10W-60 ma sprawiać, że silnik będzie miał wysoką moc, zapewniać wysoki poziom ochrony przed zużyciem w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, utrzymywać silnik w czystości, a ciśnienie oleju na optymalnym poziomie podczas szybkiej jazdy. Zaletą oleju Syntium ma być zastosowana w nim technologia CoolTech, która ma zapobiegać przegrzaniu się silnika i obniżać temperaturę jego pracy.

 

Flota Karoliny na sezon 2020 składa się z trzech samochodów – wszystkie zbudowano na bazie Nissana 200 SX.

 

Zeszłoroczny model S14a, napędzany ośmiocylindrowym silnikiem Chevroleta o pojemności 6,2 l i mocy 550 KM został ulepszony, modyfikacjom poddano przede wszystkim zawieszenie i układ napędowy.

 

Drugi, identyczny Nissan, ma nieco mniejszy, bo „zaledwie” 5,3-litrowy silnik V8, który dzięki doładowaniu rozwija ok. 700 KM.

 

Tegoroczną nowością jest Nissan 200 SX S15, pod jego maską znajdzie się również doładowany silnik V8 – o pojemności 6,2 l i mocy 800 KM. Identyczne auto było wykorzystane w filmie „Szybcy i wściekli: Tokio Drift”.

 

Poza tym można będzie zobaczyć Karolinę także w charakterystycznym różowym Chevrolecie Camaro.

 

W planach Karoliny znalazły się oczywiście starty w zawodach driftingowych – w seriach Formula Drift, Drift Open, Drift Kings, a także Driftingowych Mistrzostwach Polski. Ze względu na aktualną sytuację zawody, które miały odbyć się w pierwszej części sezonu, są przesuwane na późniejsze terminy, zatem od czerwca możemy się spodziewać skondensowanej dawki emocji.

 

A zanim zacznie się prawdziwa rywalizacja, Karolina i jej team manager, Mariusz Dziurleja, będą pokazywać, jak przygotowują samochody do sezonu, jak buduje się auto do driftu oraz jak są zbudowane i jak działają wyczynowe części do samochodów sportowych i jak zrobić podstawowy przegląd auta.

 

Będzie więc można zobaczyć wymianę oleju w silniku i dyferencjale Nissana S14 czy w Chevrolecie Camaro, będą konkursy i akcje społeczne.

Jako Petronas mamy wiele doświadczeń związanych z motorsportem, od lat wspieramy zespół Mercedesa w Formule 1, a także ekipy startujące w Rajdzie Dakar czy zawodników serii Moto GP. Bardzo się cieszę, że Karolina dołączyła do tego grona i w tym sezonie będzie miała okazję przekonać się, że oleje Petronas świetnie sprawdzą się w tak wymagającym sporcie jak drifting. Adam Bober dyrektor ds. rynku Petronas w Polsce

 

Źródło: Petronas

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).