Petronas angażuje się w elektromobilność

person Adrian Januszkiewicz 3/04/2019

Petronas Lubricants International (PLI) wprowadza na rynek elektrycznych samochodów osobowych gamę płynów Petronas Iona.

Zaprezentowana podczas salonu samochodowego Geneva International Motor Show 2019 linia Petronas Iona jest odpowiedzią marki Petronas na zmieniające się trendy w mobilności.

 

Ponadto Petronas przeprowadzi obejmujące całą branżę badanie, którego celem będzie ustalenie wyzwań i możliwości, związanych z technologią płynów do pojazdów elektrycznych oraz wskazanie kierunków rozwoju, które pomogą w poprawie osiągów takich aut. Wyniki badania zostaną zaprezentowane kluczowym partnerom podczas sympozjum na temat płynów w pojazdach elektrycznych, które PLI zorganizuje jeszcze w tym roku.

Świat, w którym żyjemy, wymaga coraz większej aktywności na rzecz ochrony środowiska, podobnie rzecz wygląda w firmie Petronas. Producenci w branży motoryzacyjnej muszą zgodzić się na kolejne ograniczenia w emisji CO2. W firmie Petronas chcemy wciąż udoskonalać nasze środki smarne i razem z naszymi partnerami sprostać tym oraz przyszłym wymogom. Świat stawia na czystą energię, a to dla nas okazja, by zmniejszyć emisję CO2 przy pomocy nowoczesnych, dostępnych dla każdego olejów. Giuseppe D’Arrigo dyrektor zarządzający grupy i prezes Petronas Lubricants International

 

Petronas Iona zapewnia optymalne osiągi i dba o trwałość podzespołów pojazdów elektrycznych. Gama obejmuje płyn Petronas Iona do chłodzenia akumulatorów, Petronas Iona Integra do zintegrowanego układu napędowego oraz smary do łożysk Petronas Iona Glide, które gwarantują cichszą pracę przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności.

Giuseppe D’Arrigo

W ubiegłym roku aż 75% środków na badania i rozwój Petronas przeznaczył na działania, które prowadzą do ograniczenia emisji CO2. Podczas tegorocznego salonu w Genewie firma pokazała swoje zaangażowanie w dbałość o środowisko prezentując również inne nowości, jak np. ulepszoną gamę olejów Petronas Syntium z technologią CoolTech, w której znalazł się pierwszy olej do samochodów hybrydowych, nową linię olejów przekładniowych Petronas Tutela czy ETRO+, nowoczesny olej bazowy.

 

Wprowadzenie produktów Petronas Iona, przeznaczonych do pojazdów elektrycznych oznacza, że firma stale się rozwija i ma dziś kompletną ofertę rozwiązań dla zrównoważonego transportu w przyszłości.

 

Źródło: Petronas

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl