Pasek rozrządu DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

W ofercie marki DT Spare Parts pojawił się pasek rozrządu o numerze produktowym 14.91000.

Zestaw paska rozrządu 14.91000 zawiera zsynchronizowane elementy, wśród nich obok paska rozrządu znajduje się również rolka napinająca i tłumik drgań.

 

Pasek rozrządu napędzany wałem korbowym przenosi ruch obrotowy na wałek rozrządu. Krzywki obsługują elementy transmisyjne, które następnie przenoszą ruch na zawory. Wskutek ich uzębienia wał korbowy i wałek rozrządu się obracają w określony sposób, co gwarantuje, że zawór będzie otwierał się i zamykał w odpowiednim momencie, co ważne dla zasilania komory spalania w mieszankę powietrzno-paliwową.

 

Rolki napinające zapewniają precyzyjne prowadzenie i stałe napięcie paska w napędzie pasowym. Mogą być montowane na stałe lub łączone z napinaczami jako elastyczne napinacze pasów. Rolki napinające zwiększają kąt opasania w napędach pasowych i w rezultacie przenoszą wyższe moce znamionowe. Umożliwiają zmianę kierunku obrotów podłączonych jednostek. W połączeniu z napinaczami paska, rolki napinające równoważą również eksploatacyjne wydłużenia paska.

 

Rolki napinające marki DT Spare Parts zasadniczo składają się z łożysk kulkowych i koła pasowego. Łożyska kulkowe wypełnione są smarem odpornym na wysoką temperaturę i są optymalnie obustronnie pokryte. Niezależnie od wymagań technicznych, do produkcji krążków stosuje się różne materiały (np. mrożoną blachę stalową, skręcany materiał prętowy, żeliwo lub poliamid 66 z wkładem z włókna szklanego).

 

Precyzyjnie dopracowany bieżnik koła pasowego zapewnia optymalny montaż pasów napędowych, niskie zużycie i minimalny hałas podczas pracy.

 

Tłumiki drgań mają za zadanie wytłumić nierówności i drgania spowodowane szybką zmianą dodatnich i ujemnych obrotów wału korbowego. Zapewniają, że zaangażowane komponenty nigdy nie ulegną uszkodzeniu. Ponadto zapewniają odpowiednie napięcie paska, dzięki czemu moment obrotowy wału korbowego może być przenoszony na wałek rozrządu zarówno w sposób siłowy, jak i wymuszony.

Podpowiedzi:

Ważne punkty regulacji należy zaznaczyć przed wymianą, aby po wymianie paska na kole pasowym napinacza można było ustawić pasek.

 

Ponadto ważne jest, aby zapewnić prawidłowy kierunek montażu, tak aby pasek był zawsze ciasno naciągnięty po przeciwnej stronie rolki napinającej w celu napinania.

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).