Pasek rozrządu Continental do silników Citroen i Peugeot | MOTOFAKTOR

Pasek rozrządu Continental do silników Citroen i Peugeot

person Adrian Januszkiewicz 29/06/2020

Continental aktualizuje swoją ofertę pasków rozrządu dla motoryzacyjnego rynku wtórnego poprzez dodanie paska rozrządu CT1228.

Nowy Pasek rozrządu w ofercie Continental jest przeznaczony do stosowania w 1,2-litrowych silnikach Peugeot i Citroen zbudowanych od końca 2013 roku.

Jeszcze mocniejsze i bardziej wytrzymałe

Pasek rozrządu działa w niektórych aplikacjach bezpośrednio w oleju. Producenci stosują tę konstrukcję w celu zmniejszenia tarcia w silniku, a tym samym zmniejszenia jego emisji. Jednocześnie ma zapewniać to cichą pracę z bardzo precyzyjnym taktowaniem.

 

Działanie w ten sposób stawia jednak niezwykle wysokie wymagania dotyczące właściwości zużycia paska rozrządu, ponieważ nawet najmniejszy poziom zanieczyszczeń w oleju może powodować powstawanie kryształów. Jeśli takie kryształy dostaną się między pasek a koło pasowe, pasek może zostać uszkodzony przez ekstremalnie twarde kryształy, a w najgorszym przypadku rozerwać się.

 

Skłoniło to Continental do dalszej poprawy właściwości materiału paska: Elementy cięgna szklanego mają zoptymalizowaną, olejoodporną powłokę i są osadzone w gumie HNBR (uwodorniony kauczuk nitrylowy) usieciowanej nadtlenkiem. Ma to jeszcze wyższą zawartość akrylonitrylu (ACN) niż wcześniej.

 

Im wyższa jest ta zawartość, tym lepsza odporność materiału na niektóre związki węgla, które mogą wystąpić w wyniku tarcia między krystalizowanymi zanieczyszczeniami w oleju. Aramidowy materiał na wewnętrznej stronie pasa jest również wyposażony w wielowarstwowy system ochrony przed zużyciem.

Sam CT1188 był niezwykle wytrzymały. W nowo opracowanym CT1228 byliśmy w stanie jeszcze poprawić te właściwości. Robert Franz product manager w Continental

 

Oznacza to, że nawet starsze silniki o szczególnie dużym przebiegu mogą cieszyć się wydajnością i korzyściami środowiskowymi zapewnianymi przez konstrukcję z paskiem rozrządu pracującym w oleju. Jednak, że warsztaty muszą brać w tym udział, dokładnie przestrzegając specyfikacji producenta oleju.

 

Continental udziela również 5-letniej gwarancji zarejestrowanym warsztatom na nowy pasek rozrządu CT1228.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).