Parts Holding Europe i Grupa Oscaro łączą się | MOTOFAKTOR

Parts Holding Europe i Grupa Oscaro łączą się

person Adrian Januszkiewicz 15/11/2018

Parts Holding Europe i Grupa Oscaro ogłaszają fuzję, aby stać się europejskim liderem w dystrybucji części zamiennych do lekkich i ciężkich pojazdów.

Grupa Oscaro jest francuskim liderem w internetowej sprzedaży samochodowych części zamiennych. Obecnie posiada ona sieć ponad 8 mln klientów, a obroty wyniosły 320 mln euro w 2017 roku. Jej sojusz z Parts Holding Europe, silnym i ambitnym partnerem, którego obroty przekroczyły 1,3 mld euro w 2017 roku, umożliwia stworzenie wszechstronnego europejskiego lidera dla wszystkich segmentów klientów, zarówno profesjonalnych, jak i kierowców.

 

Przejmując 82,5% udziałów, Digital Auto Parts Holding, spółka zależna od Parts Holding Europe, umożliwi, poprzez swoje inwestycje w Grupie Oscaro, pełne wykorzystanie potencjału marki w sprzedaży internetowej, docenionej przez francuskich konsumentów.

 

Pierre-Noël Luiggi, założyciel Grupy Oscaro, pozostanie udziałowcem 17,5% poprzez swoją spółkę Indenoï. Będzie też zasiadał w zarządzie Oscaro.

Pierre-Noel Luiggi był wizjonerem, kiedy stworzył Oscaro 15 lat temu. Ten start-up stał się punktem odniesienia i jedną z francuskich historii sukcesu w e-commerce. Dostarczamy Oscaro niezbędnego kapitału, aby nadal rósł w swoim segmencie rynku we Francji i na arenie międzynarodowej. Będziemy również wykorzystywać nasze know-how w zakresie logistyki i dystrybucji, przy jednoczesnym poszanowaniu specyfiki handlu elektronicznego. Ta inwestycja, podjęta z naszym akcjonariuszem Bain Capital, jest dla PHE okazją do uzupełnienia wielokanałowego podejścia do dystrybucji części samochodowych poprzez adresowanie oferty do wszystkich segmentów rynku. Stéphane Antiglio prezes Parts Holding Europe
Oscaro.com będzie miało 15 lat w 2020 r., jest to wiek dojrzałości. Poprzez wynalezienie koncepcji sprzedaży części samochodowych w Internecie, firma jako pierwsza na świecie postawiła na dużą innowację technologiczną, oferując prawdziwie nową usługę dla konsumenta końcowego. Opierając się na sieci dostawców, wspierających nowoczesność, logistykę i wyjątkową obsługę klienta, zdobyliśmy 8 mln klientów i przekroczyliśmy 300 mln euro w samej tylko Francji. To, co kochamy przede wszystkim w Oscaro, to identyfikacja nowych potrzeb klientów, reagowanie na nie poprzez wprowadzanie nowych technologii i świadomość, że nasze intuicje były właściwe. Teraz Oscaro musi polegać na partnerze, który przenosi tę intuicję na najwyższy poziom dzięki swoim środkom, przemysłowemu profesjonalizmowi i światowej klasy kierownictwu. PHE jest dziś idealnym graczem do realizacji tych ambicji. Będę aktywnie przyczyniał się do sukcesu tego rozwoju jako partner, który wprowadzi nowe projekty, nowe pomysły, nowe rynki i wszystkie nowe technologie, które się pojawią. Pierre-Noël Luiggi prezes i założyciel Grupy Oscaro

O Parts Holding Europe (PHE)

Parts Holding Europe jest wiodącym niezależnym dystrybutorem części zamiennych do lekkich i ciężkich pojazdów w Europie Zachodniej, obecnym we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu i we Włoszech. Aktywnie działa na rynku dystrybucji B2B w zakresie części zamiennych, w szczególności z profesjonalistami zajmującymi się naprawami za pośrednictwem Autodis.

 

Grupa PHE, wspierana przez jej akcjonariusza Bain Capital, osiągnęła skonsolidowany obrót w wysokości 1,3 mld euro w 2017 roku.

 

Źródło: Grupa Autodis

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).