Partnerstwo Umiejętności dla Ekosystemu Motoryzacyjnego | MOTOFAKTOR

Partnerstwo Umiejętności dla Ekosystemu Motoryzacyjnego

person Adrian Januszkiewicz 13/11/2020

W tym miesiącu ruszył projekt Partnerstwa Umiejętności dla Ekosystemu Motoryzacyjnego, który ma na celu pomóc branży moto po pandemii.

Przemysł samochodowy w UE przechodzi poważną transformację ze względu na krótkoterminowe skutki kryzysu COVID, w połączeniu z długoterminowym przejściem w kierunku zerowej emisji i mobilności cyfrowej. Ta transformacja już teraz znacząco wpływa na życie 14,6 mln Europejczyków zatrudnionych obecnie w łańcuchu wartości w branży motoryzacyjnej. Europejski ekosystem motoryzacyjny – od małych MŚP po dużych producentów, od dostawców i dealerów po warsztaty – stoi w obliczu zakłóceń.

 

To przejście i przewidywane zmiany strukturalne, które przyniesie, będą miały znaczący wpływ na siłę roboczą, a miejsca pracy będą zagrożone w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Jednocześnie cała sieć motoryzacyjna walczy o przyciągnięcie i rekrutację wykwalifikowanych osób do nowych i powstających miejsc pracy. Aby pozostać konkurencyjnym i wypełnić swoje obowiązki gospodarcze i społeczne, branża musi znacznie zainwestować w podnoszenie kwalifikacji/przekwalifikowanie siły roboczej.

 

Celem Partnerstwa na rzecz Umiejętności dla Ekosystemu Motoryzacyjnego, uruchomionego w listopadzie 2020 r., jest wprowadzenie ram podnoszenia kwalifikacji/przekwalifikowania, które maksymalizują konkurencyjność przemysłu, utrzymanie miejsc pracy i nowe możliwości zatrudnienia – torując drogę do partnerstwa na rzecz umiejętności cały ekosystem motoryzacyjny. Przedstawi mapę drogową w kierunku transformacji umiejętności, jednocześnie przyczyniając się do powrotu do działania po pandemii.

 

Ambicją partnerstwa – skupiającego podmioty z branży, partnerów społecznych, instytutów edukacyjnych i szkoleniowych oraz regionów i gmin – jest umożliwienie podnoszenia kwalifikacji i przekwalifikowania 5% siły roboczej każdego roku, aby stawić czoła transformacji przemysłowej w ekosystemie motoryzacyjnym.

 

Źródło: ACEA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).