Partnerstwo Transdev, ZF i e.GO na rzecz współdzielonej mobilności | MOTOFAKTOR

Partnerstwo Transdev, ZF i e.GO na rzecz współdzielonej mobilności

person Adrian Januszkiewicz 10/01/2019

Transdev, ZF i e.GO wspólnie opracowują nowe rozwiązanie współdzielonej mobilności poprzez integrację autonomicznego napędu e.GO Mover z systemem operacyjnym Transdev.

Spółka joint venture e.GO Moove GmbH (która współpracuje z e.GO i ZF) zapewnia e.GO Mover, w pełni elektryczny, połączony i zautomatyzowany pojazd. ZF wyposaża ten transporter w układy napędu elektrycznego, układy sterujące i hamulce, a także w komputer centralny ZF ProAI (wykorzystujący sztuczną inteligencję) i czujniki, które umożliwiają funkcje zautomatyzowanej jazdy. Transdev, poprzez swój globalny System Transportu Autonomicznego (ATS firmy Transdev), zapewni swój system nadzoru, infrastrukturę połączoną i aplikację kliencką. Zintegrowane rozwiązanie spółek ma zapewnić najlepszą jakość usług na rynku i przede wszystkim wrażenia pasażerom przy jednoczesnym zapewnieniu im bezpieczeństwa, co pozostaje priorytetem dla obu partnerów.

 

Partnerzy rozpoczną współpracę od zaraz, aby zapewnić w pełni funkcjonalne rozwiązanie do 2020 r., Z priorytetowymi rynkami we Francji i Niemczech.

Automatyzacja, elektryfikacja i tworzenie sieci są kluczowymi czynnikami, ponieważ transport ludzi i towarów stale wzrasta w ośrodkach miejskich. Dzięki naszym rozległym kompetencjom systemowym, ZF umożliwia i kształtuje mobilność następnej generacji. Możliwości w zakresie mobilności w miastach, takie jak ride-hailing, są jednym z największych czynników napędzających rozwój autonomicznej jazdy. Wolf-Henning Scheider dyrektor generalny ZF Friedrichshafen AG
Jesteśmy przekonani, że transport publiczny będzie przewodził i będzie pierwszym miejscem, w którym prawdziwe usługi autonomiczne będą rozwijane i dostępne dla ogółu społeczeństwa. To partnerstwo z ZF i e.GO jest doskonałą okazją do wzbogacenia naszych istniejących rozwiązań w zakresie mobilności o nowe autonomiczne pojazdy, aby zaoferować najlepsze rozwiązania naszym klientom. Yann Leriche dyrektor generalny Transdev North America i szef Autonomous Transportation Systems
Wraz z e.GO Mover opracowujemy pierwszy na świecie elektryczny mikrobus z pełną homologacją. Wspólnie z naszymi partnerami przyczyniamy się do rozwiązania bieżących problemów związanych z mobilnością w mieście. W przyszłości będzie to charakteryzować się głównie pojazdami elektrycznymi, lokalnie bezemisyjnymi i wysoce zautomatyzowanymi. Günther Schuh dyrektor generalny e.GO Mobile AG

 

Transdev, który zapewnia 11 milionów podróży pasażerskich dziennie, działa w 20 krajach i zobowiązuje się do przewodzenia w usługach mobilności dzięki wykorzystaniu flot współdzielonych pojazdów autonomicznych, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakości obsługi i doświadczeń dla klientów. Dzięki 3,5 milionom pasażerów przewożonych w autonomicznych krążownikach i 1,6 miliona km (1 milion mil) przebytym przez Australię, Kanadę, Francję, Holandię i Stany Zjednoczone, Transdev jest liderem w zarządzaniu usługami współdzielonej mobilności autonomicznej.

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).