Oświetlenie samochodowe – ważna jakość i dopasowanie do potrzeb kierowcy | MOTOFAKTOR

Oświetlenie samochodowe – ważna jakość i dopasowanie do potrzeb kierowcy

person Redakcja 7/10/2019

OSRAM jako lider na rynku oświetlenia może zaoferować bardzo szeroką gamę źródeł światła wysokiej jakości.

To bardzo istotne, ponieważ w zależności od warunków pracy, zastosowania i preferencji użytkownika, zupełnie inne cechy są priorytetowe.

 

Idealne źródło światła nie istnieje. Dotyczy to zarówno żarówek halogenowych jak i lamp ksenonowych. W przypadku halogenów maksymalna jasność światła jest osiągana kosztem trwałości. Nie bez znaczenia jest też cena zakupu oraz barwa światła. Na szczęście OSRAM w swojej gamie samochodowych źródeł światła ma propozycję dla każdego kierowcy.

 

W celu ułatwienia wyboru i zachowania czytelnego podziału modele żarówek halogenowych i lamp ksenonowych w zależności od zastosowania zostały podzielone na cztery linie produktowe: Night Breaker, Cool Blue Intense, Ultra Life i Original. Każda ma inne cechy, które ją wyróżniają.

 

Produkty z serii OSRAM Night Breaker są przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, których interesuje maksymalna wydajność. Oferują jasne światło o optymalnej barwie, dlatego są idealne dla kierowców, którzy dużo podróżują w nocy. Lampy ksenonowe OSRAM z serii XENARC Night Breaker Laser świecą jaśnie do 200% w porównaniu z wymogami homologacyjnymi określonymi w normie ECE. Dodatkowo ich światło jest do 20% bielsze – ma temperaturę barwową do 4500 K. Lampy oświetlają do 250 m drogi przed samochodem, co ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Co ważne – w przypadku lamp ksenonowych Xenarc Night Breaker Laser podwyższone parametry świetlne nie są okupione niższą trwałością.

Najbardziej zaawansowana technicznie seria żarówek halogenowych Night Breaker została podzielona dodatkowo na modele Laser i Silver. Night Breaker Laser są najjaśniejszymi żarówkami w ofercie OSRAM. Zapewniają do 150% jaśniejsze i do 20% bielsze światło w porównaniu z wymaganiami homologacyjnymi normy ECE. Żarówki OSRAM Night Breaker Laser oświetlają do 150 m drogi. Modele oznaczone Silver niewiele im ustępują – wytwarzają do 100% jaśniejsze światło pozwalające na oświetlenie do 130 m drogi przed samochodem.

 

Kierowcy ceniący atrakcyjny wygląd samochodu i chłodną barwę światła mogą wybrać lampy i żarówki OSRAM Cool Blue Intense. W przypadku świateł ksenonowych temperatura barwowa do 6000 K została osiągnięta dzięki zastosowaniu specjalnego wypełnienia bańki, które zastąpiło filtr. Dzięki temu są o 20% jaśniejsze w porównaniu z lampami pokrytymi filtrem. Również żarówki halogenowe OSRAM Cool Blue Intense oferują chłodnobiałe światło jaśniejsze nawet do 20%.

Użytkownicy samochodów o utrudnionym dostępie do reflektorów powinni wybrać produkty z serii OSRAM Ultra Life o wydłużonej trwałości. Dzięki używaniu oświetlenia OSRAM Ultra Life znacznie rzadziej trzeba wykonywać czasochłonne i kosztowne czynności serwisowe. Na ksenonowe lampy OSRAM XENARC Ultra Life jest 10 lat gwarancji, bo mają do czterech razy dłuższą trwałość w porównaniu ze zwykłymi lampami ksenonowymi. Na jednym komplecie takich lamp można przejechać nawet do 300 tys. km. Halogenowe żarówki OSRAM Ultra Life mają podobne cechy: charakteryzują się nawet 4-krotnie wydłużoną trwałością w porównaniu ze zwykłymi żarówkami i są objęte 4-letnią gwarancją.

 

Osobną kategorią produktów OSRAM jest linia Original, która spełnia wymagania odbiorców wyposażenia fabrycznego samochodów (OEM) i jest montowana w blisko połowie nowych aut na całym świecie. Są to źródła światła bardzo wysokiej jakości, co w przypadku lamp ksenonowych jest poparte aż 4-letnią gwarancją. Podstawowa seria żarówek halogenowych OSRAM Original również zapewnia niezawodną jakość, duży wybór modeli i doskonały stosunek wydajności do ceny.

Dbałość o prawidłowe oświetlenie drogi jest bardzo ważnym elementem przygotowania samochodu do jazdy. Ma znaczący wpływ na komfort i bezpieczeństwo podróży. Oprócz stosowania żarówek i lamp najwyższej jakości oferowanych przez OSRAM warto pamiętać o podstawowych regułach użytkowania: wymieniać żarówki parami i regularnie sprawdzać stan oświetlenia, a w czasie dłuższej podróży mieć przy sobie zapasowy komplet żarówek. OSRAM oferuje gotowe zestawy podstawowych żarówek i bezpieczników w ergonomicznych, łatwych do użytkowania opakowaniach.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).