Oświetlenie przyszłości Osram we Frankfurcie | MOTOFAKTOR

Oświetlenie przyszłości Osram we Frankfurcie

person Adrian Januszkiewicz 19/09/2018

Na targach techniki motoryzacyjnej Automechanika 2018, firma Osram dużą część swojego stoiska poświęciła technologii LED.

Można było zobaczyć m.in. retrofity LED świateł drogowych i mijania, kompletne rozwiązania diodowe do świateł przednich, czy lampy robocze LED. Nie zabrakło też standardowych rozwiązań – m.in. najnowszej linii żarówek halogenowych i ksenonów – Night Breaker.

 

„Kierunek przyszłość” – pod takim hasłem marka Osram była obecna na tegorocznych targach Automechnika. Od wielu lat firma jest prekursorem innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych dla motoryzacji, a stoisko na targach obfitowało w nowoczesne, wydajne i zaawansowane produkty.

Naszym celem jest dalsze rozwijanie oferty, aby dopasować ją do potrzeb rynku. Po raz kolejny w tym roku podnosimy poprzeczkę w zakresie oświetlenia pojazdów z różnymi nowymi produktami i ulepszeniami. Hans-Joachim Schwabe CEO działu Specialty Lighting w firmie Osram

Retrofity świateł przednich z nagrodą Automechanika Innovation Award 2018

Światła Osram LEDriving do VW Golfa VII zastępują reflektory z żarówkami halogenowymi i ksenonowymi. Dzięki zastosowaniu technologii LED oferują większą wydajność niż oryginalne reflektory. Światła mijania, światła drogowe, światła do jazdy dziennej, światła pozycyjne i kierunkowskazy są połączone w kompletny produkt bez widocznych pojedynczych punktów świetlnych. Reflektory oferują znacznie niższe zużycie energii, są trwalsze i łatwe w montażu, ponieważ ich instalacja nie wymaga przeprowadzenia żadnych modyfikacji w pojeździe. Innowacyjność produktu doceniło także jury konkursu Automechanika Innovation Award nagradzając światła w kategorii Electronics&Systems.

 

Podczas targów Osram prezentował także zupełnie nową, ksenonową i LEDową wersję reflektorów dla Forda Focusa.

Lampy robocze LEDriving Cube i Lightbar

Lampy robocze LED to również zupełnie nowa odsłona oferty Osram, wyróżniona na stoisku. Gama tych produktów jest przeznaczona przede wszystkim do pojazdów rolniczych, ratowniczych, komunalnych, magazynowych, a także quadów, maszyn budowlanych czy wózków widłowych. Długa wiązka światła i zimna barwa to przede wszystkim lepsza widoczność i komfort pracy. Niezwykle odporne elementy optyczne z poliwęglanu wytrzymują nawet duże obciążenia. Produkty są dostępne na napięcie 12 i 24 V. Wersje różnią się pod względem wydajności, kształtu i kąta wiązki emitowanego światła.

Nowa gama Night Breaker

Nowa generacja źródeł światła Osram Night Breaker Laser to najbardziej innowacyjna linia w portfolio producenta, przeznaczona dla kierowców poszukujących maksymalnej ilości światła na drodze. Night Breaker Laser od teraz będą wyróżniać się jeszcze jaśniejszym światłem (nawet do 150% w porównaniu z wymogami normy) i oświetlą drogę nawet do 150 m przed samochodem. Żarówki zapewnią lepsze oświetlenie w konkretnych punktach, czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem. Obszar pomiędzy tymi punktami jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Z kolei lampy ksenonowe Xenarc Night Breaker Laser to zasięg nawet do 250 m i do 200% jaśniejsze światło. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20%) umożliwią kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Do rodziny Night Breaker dołączają także żarówki Night Breaker Silver zapewniające do 100% jaśniejsze światło i oświetlające drogę do 130 m.

Źródło: Osram

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).