Osram przejął Ring Automotive | MOTOFAKTOR

Osram przejął Ring Automotive

person Adrian Januszkiewicz 31/05/2019

Spółka Osram w maju 2019 r. przejęła firmę Ring Automotive, producenta oświetlenia, akcesoriów i elektroniki samochodowej dostarczającego produkty na IAM.

W 2018 r. brytyjska firma zatrudniająca 160 pracowników osiągnęła przychód w wysokości 46,1 mln funtów. Przejęcie Ring Automotive odbyło się za zgodą brytyjskiego urzędu antymonopolowego BCMA i pozwoli spółce Osram znacznie poszerzyć ofertę i zwiększyć sprzedaż produktów dla sektora motoryzacyjnego, zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę i akcesoria samochodowe. Ring Automotive jest marką odnoszącą sukcesy na rynku wtórnym w całej Europie.

Oprócz poszerzenia portfela części zamiennych, przejęcie Ring Automotive umożliwi nam wykorzystanie dodatkowego potencjału sprzedaży i poszerzenie naszych kompetencji. Pragniemy skorzystać z dodatkowego dostępu do klientów i rynku, a także z synergii ofert produktowych i kanałów dystrybucji. Hans-Joachim Schwabe dyrektor generalny Osram Automotive

Współpraca Osram i Ring Automotive oznacza obopólne korzyści

Obie firmy postrzegają transakcję jako szansę na udaną współpracę w Europie. Dzięki niej każde z przedsiębiorstw może skorzystać z mocnych stron partnera i uzupełnić je własnymi atutami. Dzięki temu Osram wzmocni swoją działalność na rynku wtórnym i zaoferuje klientom dostęp do szerszego asortymentu, który stanowi idealne uzupełnienie oferty niemieckiego producenta. Ring Automotive jest firmą mającą bardzo duże doświadczenie na europejskim rynku wtórnym, a portfolio brytyjskiego producenta daleko wykracza poza standardowe oświetlenie samochodowe. Firma odnosi sukcesy także w obszarze akcesoriów elektronicznych. Z kolei Osram zapewni produktom Ring Automotive dostęp do rynku amerykańskiego za pośrednictwem stabilnych kanałów Osram Sylvania oraz otworzy nowe możliwości sprzedażowe w Europie i na całym świecie, dzięki zróżnicowanej strategii spółki.

Przejęcie przez Osram to kamień milowy dla Ring Automotive

Przejęcie przez Osram firmy Ring Automotive przyspieszy rozwój i pozwoli szybciej przedstawić liczne innowacje produktowe, co umożliwi utrzymanie tendencji wzrostowej tej marki. Dzięki przejęciu dojdzie również do synergii w obszarze sprzedaży. Ring Automotive daje niemieckiej firmie brytyjską i europejską platformę do szerszej obsługi klientów i pozwoli zwiększyć jej elastyczność. Osram zaoferuje globalny system marketingowy dla całej gamy produktów firmy Ring.

Bycie częścią rodziny OSRAM otwiera przed nami niesamowite możliwości dalszej, globalnej ekspansji. Synergie są ogromne i pomogą nam wspólnie kontynuować wdrażanie naszych innowacji. W przyszłości nasi klienci będą czerpać korzyści z wieloletniego doświadczenia obu firm. George Skalski dyrektor zarządzający Ring Automotive

 

Źródło: Osram

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).